V zajetí démonů (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 25. 7. 2013 ()

Synopse: Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první – ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „V zajetí démonů“, natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.

Celovečerní film společnosti New Line Cinema byl natočen podle záznamů, které o případu pořídil manželský pár vymítačů démonů Ed a Lorraine Warrenovi. Držitelka nominace na Oscara Vera Farmiga („Lítám v tom“, „Orphan”) a Patrick Wilson („Znovu a jinak“, „Prometheus”) ztvárnili hlavní role manželů Warrenových a do rolí obyvatel usedlosti, Rogera a Carolyn Perronových, byli obsazeni Ron Livingston (film společnosti HBO „Bratrstvo neohrožených“) a Lili Taylor („Veřejní nepřátelé“).

Recenze:
V Zajetí démonů se snaží svoji děsuplnost maximálně podpořit faktem, že je příběh založen na skutečné události. Ze začátku může tato informace celkový zážitek z podívané bezesporu umocnit. Ovšem čím hojněji jsou nám předkládány zrecyklované scény, odhalení a závěry, tím více myšlenka, že toto se opravdu stalo, vyznívá do ztracena. Ale i přes výslednou průměrnost dokáže snímek docela slušně postrašit.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací