Ve stínu žen (2015)

ve_stinu_zen_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 7. 4. 2016 ()

Synopse: „Dokumenty lásky a žárlivosti”

Philippe Garrel přináší novou variaci na téma romantické vášně, zrození a smrti vztahů a podivných cest touhy.

Pierre a Manon natáčejí nízkorozpočtové dokumenty a žijí z různých pomocných prací. Když se Pierre setká s mladou Elisabeth, stanou se z nich milenci. Pierre nicméně nechce opustit Manon: touží vlastnit obě ženy. Elisabeth záhy zjistí, že Manon má milence. Pierre se s tímto vědomím vrací k Manon ― ženě, kterou doopravdy miluje. Prosí Manon, aby se k němu vrátila, a na Elisabeth zvolna zapomíná… Philippe Garrel přináší novou variaci na téma zrození a smrti vztahů i podivných cest touhy.

Recenze:
Pierre (Stanislas Merhar) je nepříliš úspěšný dokumentarista, který čeká na průlom v kariéře. V ten doufá i jeho žena Manon (Clotilde Courau), která mu vytváří zázemí v nuzném bytě, a je i jeho pravou rukou při natáčení. Oba žijí ze dne na den ve složitých podmínkách, a i když se milují, štěstí už hledají mimo tento zažitý stereotyp.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací