Velká svatba (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 5. 2013 ()

Synopse: Nejvyšší čas zahrát si na rodinu.

Nebezpečně zábavná romantická komedie, ve které se během svatebního víkendu sejdou pod jednou střechou (a na jednom plátně) hned čtyři držitelé Oscara: Robert De Niro, Diane Keaton, Susan Sarandon, Robin Williams a spolu s nimi i nejtalentovanější zástupci mladé hollywoodské generace. Máj je lásky čas, ale skončí tato Velká svatba velkým happy endem nebo velkým fiaskem?

Missy (Amanda Seyfried) a Alejandro (Ben Barnes) jsou mladí, krásní a chtějí se vzít. Na tom by nebylo nic tak divného, jen kdyby se do věci nevložila Alejandrova přísně katolická biologická matka, která se nečekaně rozhodla letět přes půl světa, aby se chystané svatby zúčastnila. A právě její bigotní přístup k víře se neslučuje se skutečností, že manželé Griffinovi, kteří Alejandra vychovali jako vlastního, jsou rozvedeni.

Exmanželé Don (Robert De Niro) a Ellie (Diane Keaton) Griffinovi se tedy pustí do ne zrovna šťastné taškařice a rozhodnou se, že před Alejandrovo biologickou matkou zahrají po dobu svatby spokojený manželský páreček. Což je možná zábavné pro jejich děti Lylu (Katherine Heigl) a Jareda (Topher Grace), ale už méně pro Donovu dlouholetou partnerku Bebe (Susan Sarandon). K tomu si přidejte oddávajícího kněze otce Moinighana v podání Robina Williamse a musí vám být jasné, že je všechny čeká opravdu perný víkend!

Justin Zackham (scénárista, režisér a producent v jedné osobě) už v minulosti dokázal, že umí napsat vtipné dialogy a najít laskavý humor i v situacích, kde byste jej nehledali (podepsán je mmj. pod snímkem Než si pro nás přijde s Jackem Nicholsonem a Morganem Freemanem). Co však bylo u Velké svatby velmi důležité a na čem se shodují všichni zúčastnění – dokázal mezi „svými“ herci vytvořit na place i mimo něj vřelou a přátelskou atmosféru, kterou se následně podařilo neodolatelným způsobem přenést i na plátno.

Jak těžké je po letech odloučení předstírat, že žijete v harmonickém manželství? Jak se vyrovnat se skutečností, že jste svým rodičům podobnější, než byste si možná přáli? Uvidíte brzy v kinech.

Recenze:
Nejvýraznější na celém pokusu o veselohru je nekonzistence prostředků, jakými se snaží protlačit svou neexistující vtipnost. Nedávné poučení o tom, že „Z cizího krev neteče“ zcela jistě iritovalo, ale na jeho stálou atmosféru si šlo zvyknout. Velká svatba v horších případech nechá na Robertovi De Nirovi ulpět zvratky jeho filmové dcery Lyly (Katherine Heigl) a mluví o Eliiných devítihodinových orgasmech. V té lepší části si hraje s hlavní zápletkou, v níž se Don a Ellie snaží oklamat skutečnou matku (Patricia Rae) svého adoptivního syna Alejandra (Ben Barnes) a během toho se dovídají o svých vlastních vztazích a předávají moudra nové generaci. Film buď tedy znechucuje, nebo nudí. Na ubíjející otravu jsou největšími experty Alejandrův bratr Jared (Topher Grace) a objekt jeho touhy Nuria (Ana Ayora).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací