Vetřelec: Covenant (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 5. 2017 ()

Synopse: Ridley Scott se vrací do vesmíru, který stvořil ve svém kultovní sérii Vetřelec. Vetřelec: Covenant je novou kapitolou, ve které posádka vesmírné lodi Covenant směřuje na vzdálenou planetu na druhé straně galaxie, která se zdá být neobjeveným rájem. Ve skutečnosti ale skrývá nebezpečí, které si nikdo z členů posádky nedokázal představit.

Recenze:
Téměř po 40 letech se Ridley Scott vrátil k Vetřelci, aby nám osvětlil původ vesmírného monstra, což je úkol nelehký. Představuje se ale v plné síle, a po rozpolceném Prometheovi, kde se téma jen nakouslo, nás čeká mnohem zábavnější, děsivější a smysluplnější podívaná. Nepřináší moc nového, ale zároveň nechybí nic důležitého (snad až na Ripleyovou, ale s tím se nedá moc dělat). Navíc jsou původní témata rozpracována mnohem hlouběji, což možná diváky vyžadující akci může trochu otravovat, ale ti hloubavější budou stejně spokojeni, jako Vetřelec na plném fotbalovém stadionu.

Video
Trailer 2:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací