Vezmeš si mě, kámo? (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 29. 3. 2018 ()

Synopse: V nouzi poznáš přítele

Bláznivá komedie o dvou kamarádech, kteří se kvůli papírům na oko vezmou a obrátí naruby život všech okolo. A samozřejmě ten svůj. Jakmile si oba řeknou své ano, následuje jedna šílená situace za druhou. Ocitnout se svázaný v sexy latexovém oblečku na balkóně divokého předměstí je z nich všech to nejmenší.

Na Yassinova studia architektury v Paříži se složila celá vesnice. Je chytrý, má talent a jednou na něj budou všichni pyšní. Leží před ním skvělá budoucnost. Přesně do toho dne, kdy rupne u zkoušky a spolu s ní zmizí v nenávratnu i jeho studentské vízum. Musí se rychle s někým oženit. Mladá krasavice chce ale dost peněz a stará sousedka trvá na manželských povinnostech, obě navíc chtějí zaplatit předem. Zoufalá situace si žádá odpovídající řešení a Yassin si proto vezme . . . svého nejlepšího kamaráda.

Svatba jen tak na oko vypadá jako elegantní řešení na jedno odpoledne. Jenže všechno zamotá přísný úředník odhodlaný za každou cenu dokázat, že jde o podvod. Kluci proto opravdu musí začít žít spolu jako pár. Do toho ovšem přijede velmi tradičně založená maminka, jeden z kámošů má snoubenku, druhý se zamiluje a nebezpečný gauner z předměstí se jim začne dvořit, protože on opravdu je gay. Pro každého z nich mají jiný příběh, a když předvádíte tolik různých životů najednou, začínáte nabalovat katastrofy.

Recenze:
Yassine (Tarek Boudali) se chystá opustit rodné Maroko a vystudovat architekturu v Paříži. Rodina kvůli splnění jeho snu obětovala úspory, on jim za to na oplátku jednou postaví úžasný dům. Tedy mohl by, kdyby nevyletěl od zásadní zkoušky a nepřišel o studentské vízum. Následující roky tak stráví ilegálně na stavbách, půjčuje si peníze od hrozivého souseda a rodině vytrvale lže. A lhát bude muset ještě víc. Když mu přijde pozvánka na sraz spolužáků, doufá, že mu někdo z nich poskytne příležitost pracovat znovu jako architekt. To se mu opravdu poštěstí, ale kvůli pořádné práci už nutně potřebuje papíry. Nezbývá mu nic jiného než se oženit. S nejlepším kamarádem…

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací