Vlhká místa (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 21. 11. 2013 ()

Synopse: Osmnáctiletá Helen (Carla Juri) ráda experimentuje. Zvláště v sexu. Také v oblasti hygieny má několik vlastních svérázných teorií. Své okolí šokuje upřímností a komentáři, jež by pravá dáma nikdy nevypustila z úst. Helen už je prostě taková. S kamarádkou a "pokrevní sestrou" Corinnou spiklenecky porušuje jedno společenské tabu za druhým - až do doby, než Helen skončí v nemocnici po prekérní nehodě při holení intimních partií. Ale i na nemocničním lůžku pokračuje ve své poněkud drsnější cestě za vyrovnáním s bolavými místy svého dospívání a tajně doufá, že se jí podaří usmířit své rozvedené rodiče. Spojence nalezne v ošetřovateli (Christoph Letkowski), kterého svou přímočarostí úplně odzbrojí. Nejtajnější aspekty ženského světa se všemi bizarnostmi a skrývanými touhami ukazuje film Vlhká místa s nevídanou otevřeností a humorem. Německý filmový hit roku 2013 vznikl podle stejnojmenného knižního bestselleru.

Recenze:
Prvotní nános zmínek o sexuálních experimentech, drogových zážitcích a další haldě věcí odsouvaných na okraj myšlení a konverzace může vyděsit, ale Rocheová ukazuje zjevný spisovatelský um, jelikož mezi všemi těmi šokujícími zvrhlostmi stvoří často mimořádně kvalitní vtip. S evropským citem uspěla tam, kde často selhávají Američané. Wnendt šílenství knihy chápe, takže původní obsah opatřil správně extravagantní formou, včetně příležitostně chaotických záběrů kamery a tvořivé dramaturgie.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací