Vlk z Královských Vinohrad (2016)

vlk_z_kralovskych_vinohrad_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 15. 9. 2016 ()

Synopse: Autobiografický film legendárního režiséra Jana Němce volně vychází z autorovy publikace Nepodávej ruku číšníkovi a pozoruje jeho životní příběhy od šedesátých let do současnosti.

„Film má v názvu Vlka, tvora divokého, lstivého, neovladatelného. Vlk v rouše beránčím a naopak. Uvidíte místa činu, autentický dialog, autorský komentář, archivy pravé i falzifikáty. To, co bude ve filmu, se skutečně stalo a John Jan to skutečně prožil. I když, pravda, občas to trochu nafouknul.” (Jan Němec)

Hlavní roli mladého režiséra si zahrál Jiří Mádl, alter ego vypravěče si zahrál Karel Roden.

Recenze:
V osudovém roce 1968 zastupovaly Československo na filmovém festivalu v Cannes tři filmy. Hoří, má panenko Miloše Formana, Rozmarné léto Jiřího Menzela a nakonec dílo Jana Johna (Jiří Mádl). Naděje na vítězství přeruší pseudorevoluce francouzských filmařů, následuje invaze varšavských vojsk do ČSR a nucený exil. Snaha najít lásku v USA a setkání s Ivankou Trumpovou. Uvidíme i scénu z karlovarského vyhlášeného hotelu Pupp během ještě vyhlášenějšího filmového festivalu. To vše vytváří mozaiku výjevů ze života bouřliváka Jana Němce, který však jakožto scenárista a režisér v jedné osobě Jiřího Mádla v hlavní roli nabádal, aby posmutnělou komedii nebral jako autobiografii.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací