Volání netvora: Příběh života (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 3. 2017 ()

Synopse: Dvanáctiletý Conor O’Malley (Lewis MacDougall) se chystá uniknout do fantastického světa netvorů a pohádek. Vyrovnává se s nemocí své matky (Felicity Jones), kvůli které musí Conor trávit čas se svou nepříliš sympatickou babičkou (Sigourney Weaver). Navštěvuje jednu z britských škol, kde se každý den musí potýkat s akademickým nezájmem a šikanou za strany spolužáků. Protože Conorův otec (Toby Kebbell) se odstěhoval do tisíce mil vzdálené Ameriky, prahne chlapec po někom, kdo by ho vedl.

Recenze:
Zdá se, že dětství dvanáctiletého Conora (Lewis MacDougall) se chýlí ke konci. Rakovina pomalu ale jistě vysává život z jeho mámy Lizzie (Felicity Jones), která jediná rozumí světu fantazie, kam se chlapec schovává před světem. Otec (Toby Kebbell) dávno žije v Americe s novou rodinou a jeho přístup moc útěchy nenabízí. Malý samotář, který si neustále něco kreslí, je ve škole oblíbeným terčem šikany. Pochopení pro něj nemá ani přísná a chladná babička (Sigourney Weaver), která nejspíš chová víc citů ke svému nábytku než vnukovi. Conor nemá klid ani v noci, kdy ho trápí děsivé noční můry.

(photo&video: )

Video
Film o filmu

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací