Všechno bude (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 9. 2018 ()

Synopse: Road movie o klučičím přátelství, dobrodružství a velké svobodě. Příběh dvou kluků, kterým ještě nebylo ani patnáct a kteří se společně vydávají v ukradeném autě na cestu přes celou republiku. Cílem jejich útěku je pocit svobody a touha něco zažít.

Typický outsider čtrnáctiletý Mára (Tomáš Mrvík) a jeho kamarád dvanáctiletý Heduš (Jan František Uher) podniknou cestu za svobodou. Mára ukradne auto a svými průšvihy ohromí i mladou stopařku (Eliška Křenková). Všichni jsou na útěku, na dobrodružné cestě, užívají si náhlou svobodu, kterou už možná nikdy nezažijí. Až do okamžiku, kdy Máru chytne policie. Vyslýchá ho policistka (Lenka Vlasáková) s policistou (Martin Pechlát) a my spolu s nimi váháme, co je realita a co smyšlený chlapecký svět, někdy je těžké rozlišit pravou skutečnost od té vyfantazírované…

Film Všechno bude natočil oceňovaný režisér Olmo Omerzu, který má za sebou celovečerní snímek Rodinný film, za nějž získal Cenu za umělecký přínos na filmovém festivalu v Tokiu, dvě Ceny české filmové kritiky a řadu dalších ocenění. Film Všechno bude již získal v hlavní soutěži na letošním Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech Cenu za nejlepší režii.

Recenze:
Puberťáci Mára a Heduš společně utíkají ze svých domovů a vydávají se za svobodou. Při cestování po půlce republiky si získají i srdce mladé stopařky Báry. Všichni tři před něčím prchají, a tak se vydávají vstříc dobrodružstvím. Baví se a užívají si nečekanou volnost. Tedy, až do chvíle, než Máru chytne policie. Zde ho vyslýchají zkušený policista s policistkou, aby odkryli zač je toho všeho loket. A my spolu s nimi sledujeme střípky příběhu, ve kterém se mísí skutečnost i klukovská fantazie a najít mezi nimi rozdíly je občas dosti obtížné.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací