Vzkříšení démona (2015)

vzkriseni_demona_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 3. 2015 ()

Synopse: V hororu Vzkříšení démona Olivia Wilde ukáže, že není nic děsivějšího, než kráska a zvíře v jedné osobě. Při vědeckém experimentu vstane z mrtvých a ze zapovězeného území si v sobě přinese kus samotného pekla a ničím neředěné zlo. Vzkříšení démona vzniklo v produkci osvědčených hororových tvůrců z Blumhouse Productions, kteří do kin přinesli Paranormal Activity, Sinister, Očistu nebo Insidious.

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle. „Nemáte tušení, co jste provedli,“ řekne Olivia Wilde v hlavní roli po svém vzkříšení. Spolu s ní totiž obživlo i zlo a dál už bude promlouvat jen jeho hněv.

Základní zápletka připomíná thriller z roku 1990 „Hráči se smrtí“, jehož hrdinové se snažili zjistit, co je na druhé straně. Olivia Wilde tam v roce 2015 našla hrůzu a její teror přinesla s sebou zpět mezi živé.

Olivia Wilde se proslavila jako „třináctka“ v seriálu Dr. House, hrála ve filmech Tron: Legacy, Kovbojové a vetřelci nebo Rivalové. Pravidelně se umisťuje v různých žebříčcích „nejvíce sexy“ žen planety, v podobné anketě časopisu Maxim se jednou umístila i na prvním místě.

Recenze:
Je správné hrát si na Boha? Je etické něco udělat, jen protože to můžeme udělat? Tyto otázky si měl položit tým vědců před tím, než se jim jejich výzkum zvrtl. Frank (Mark Duplass), Zoe (Olivia Wilde), Clay (Evan Peters) a Niko (Donald Glover) se již čtyři roky snaží přijít na to, jak pomoci jimi vyvinutého séra poskytnout lékařům více času při záchraně lidských životů. Ale jak to bývá, velké objevy jsou na světě díky náhodě. Nepodaří se jim totiž život pouze prodloužit, ale zcela navrátit. Zmrtvýchvstání má ale jeden háček, jakmile jednou nahlédnete pod roušku tajemství a zjistíte, co je na druhé straně, už nikdy nebudete stejní. Poté, co se smrtelně zraní členka týmu, rozhodnou se ji kolegové i přes pochyby oživit, a to neměli dělat. Spolu se Zoe se vrátí něco temného.

(photo&video: )

Video
Film o filmu:


Ukázka právě jsem zemřela:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací