Útok na Bílý dům (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 18. 7. 2013 ()

Synopse: Režisér slavných akčních velkofilmů Roland Emmerich nás tentokrát zavede do Bílého domu. Mezi turisty podnikající prohlídku sídla amerického prezidenta je i washingtonský policista John Cale s dcerou.Dramatické okolnosti ho přinutí skočit rovnýma nohama do akce, aby zachránil nejen své dítě ale i prezidenta a postavil se přesile těžce vyzbrojené skupiny polovojenských útočníků.

Recenze:
Postavy se vyznačují, řekněme, „uměřenou hloubkou“ a herci si s ní vystačí každý po svém. Jamie Foxx nemá ve svém idealistickém prezidentovi těžkou úlohu a je na něm vidět, že rád zdůrazňuje Sawyerovu příjemnou povahu. S Channingem Tatumem jako policistou Johnem Calem to už je těžší. Tatum pořád neumí variovat svoje výrazy nebo zabarvení hlasu a sází hlavně na zjev a kouzlo osobnosti. Zůstává tak stále typem akčního hrdiny hodícím se mezi figurky G.I. Joe, což naznačuje, jak moc seriózně máme brát i tento snímek. Rozdíl je vidět i na příslušných záporácích – prezidentův protihráč v podání Jamese Woodse působí inteligentně i cílevědomě, ale Jason Clarke jako velitel jeho žoldáků a Caleův hlavní protivník se jenom tváří (a vyjadřuje) drsně. Zbytek očividných antagonistů – jako nádherně stupidní pravicový radikál nebo psychotický hacker – jsou alespoň roztomilými chodícími gagy.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací