Vdovy (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 29. 11. 2018 ()

Synopse: Vdovy jsou příběhem žen, které nemají téměř nic společného. S výjimkou mrtvých manželů a velkých dluhů, které jim zanechali ze své nezdařené trestné činnosti. A tak musí hodně přitvrdit a bojovat za své přežití. Za tímto velmi intenzivním thrillerem stojí oscarový režisér Steve McQueen (12 let v řetězech) a spisovatelka Gillian Flynn, autorka bestselleru Zmizelá.

Dnešní Chicago, město špinavé brutálními zločiny a prorostlé korupcí. Čtyři ozbrojení zločinci jsou policií nemilosrdně odpraveni při pokusu o loupež hodně velkého balíku peněz. Skoro nic po nich nezůstane, jen jejich vdovy, kterým zanechají hrozivé dluhy u hodně nepříjemných věřitelů. A právě tyto dluhy, vztek a zármutek náhle osamělé ženy spojí dohromady. Pochopí, že když potáhnou za jeden provaz, dokáží všechno. Promění se na velmi schopnou údernou jednotku rozhodnutou vzít své osudy do vlastních rukou.

Předlohou k filmu Vdovy je stejnojmenný populární britský televizní seriál a v hlavních rolích filmového zpracování se představí Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki a Cynthia Erivo.

Recenze:
Po poměrně krátké době přichází do kin další snímek, ve kterém hlavní zločin spřádá parta žen. Tím ale asi tak podobnost mezi Ocean’s Eight a Vdovami končí. Nové drama vypráví příběh tří žen, které se ocitly ve stejné situaci – jejich manžel kriminálník zemřel. Přestože se nikdy neviděly, pod vedením Veronicy Rawlings (Viola Davis) se pouští do činu, který má jim a jejich dětem zajistit budoucnost. Do poslední naplánované akce Veroničina manžela.

(photo&video: )

Video



Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací