Yves Saint Laurent (2014)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 3. 2014 ()

Synopse: Paříž, leden 1958. Yves Saint Laurent je ve věku teprve 21 let požádán, aby dohlížel nad módním domem nedávno zesnulého Christiana Diora. Vzápětí představuje svou první módní kolekci a seznamuje se s Pierre Bergém, patronem umění, jeho budoucí láskou a celoživotním partnerem … O tři roky později spolu vytvářejí značku Yves Saint Laurent, které se podařilo obrátit celý svět módy vzhůru nohama.

Recenze:
Životopisná díla se většinou potýkají s pomalejším tempem a Yves Saint Laurent není výjimkou. Povedené herecké obsazení nejen ústřední dvojice naštěstí dostatečně upoutává naši pozornost. Všechny módní nadšence ovšem velmi zamrzí, že se Jalil Lespert až příliš zaměřil na Laurentův osobní život a především na homosexualitu, na úkor jeho uměleckým počinům. Důkladná prohlídka továrny na modely, které jsou dodnes symbolem luxusu i ukázkou jedinečného talentu se prostě nekoná.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací