Za čárou (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 1. 2021 ()

Synopse: V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku.

Recenze:
Za Čárou od švédského režiséra Mikaela Håfströma (Pokoj 1408, Plán útěku) se odehrává v blízké budoucnosti, ve které na východě Evropy zuří občanská válka a Spojené státy se snaží celý konflikt urovnat. Kromě běžných lidí jsou do boje zapojeny i robotické jednotky a drony. Při jedné akci pilot dronu Harp (Damson Idris) neuposlechne rozkaz a jeho vinou zemřou dva američtí vojáci. Za trest je poslán přímo na frontu pod velení kapitána Lea (Anthony Mackie), který je ve skutečnosti prototypem nového typu robotů, téměř k nerozeznání od člověka. Společně se vydávají na nepřátelské území, aby zastavili velitele Kovala, který se chce zmocnit jaderných zbraní a zničit celý západní svět.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací