Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 4. 2017 ()

Synopse: Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů.

RODINNÝ PŘÍTEL je melodrama odehrávající se ve 40. letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství obětavě pomáhá rodinný přítel a lékař Jiří. Film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna, vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady.

Recenze:
Válečné melodrama začíná roku 1939, kdy se Československo dostane pod nadvládu nacistického Německa. Pár vlastenců se nenechá zastrašit a přidá se k odboji, mezi nimi i švagrové Jindřich (Martin Finger) a Otto (Jiří Macháček). Jenže gestapo má informátory všude, muže zatkne a zanedlouho je pošle do vězení daleko od manželek, a právě narozených dětí. Jindřichova Vilma (Aňa Geislerová) s dcerou Danielkou (Josefína Marková), Ottova Ela (Gabriela Míčová) se synem Karlíkem (Samuel Budiman) a jejich třetí sestra Bedřiška (Klára Melíšková) zůstanou na všechno sami.

(photo&video: )

Video
Křest knihy:


Slavnostní premiéra:


Teaser:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací