Zákon lásky (2021)

Režie:

Premiéra v ČR: 5. 8. 2021 ()

Synopse: Kdo má proti sňatku námitky, nechť promluví teď nebo ať mlčí navždy!

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti, Barbora Chalupová, debutuje tragikomickou dokumentární roadmovie, která sleduje cestu zákona, jenž může ovlivnit život statisíců lidí. „Zákon lásky“ zajistí manželství všem bez ohledu na jejich sexuální orientaci a podporuje ho většina obyvatel České republiky. Komu tedy návrh vzbuzující vášně a nebývalé emoce vadí? Jaký je vlastně rozdíl mezi manželstvím a registrovaným partnerstvím? S napětím sledujeme vypjatou výpravu napříč společností, která vede od sběru petičních podpisů, přes televizní půtky až po diskuse na půdě parlamentu směřující ke klíčovému hlasování. Střet progresivní a konzervativní části obyvatel ilustrují politici při svých vystoupeních a exhibicích. Nevzdělanost, obavy, strach a neschopnost udělat jakékoliv rozhodnutí však nejsou to jediné, co legislativnímu přijetí brání. Jsme skutečně tak liberální, jak se prezentujeme? A zvítězí nakonec láska nad lží a nenávistí?

Recenze:
Manželství pro všechny. O to bojuje hnutí Jsme fér už pár let, ale Sněmovna tento návrh na změnu v zákonu neustále zametá pod stůl a odkládá jeho další čtení a schvalování. Přitom nejde o nijak složitý problém, mohlo by se na první pohled znát. Gayové a lesby mohou na území České republiky uzavírat pouze registrované partnerství, které jim však neumožňuje stejná práva jako manželství (nemohou adoptovat, v případě, že se jednomu něco stane, ten druhý do toho nemůže zasahovat atd.). Kdyby mohli oficiálně vstupovat do manželství, mnohé jim to usnadní. Jenže v cestě jim stojí překážka v podobě Poslanecké sněmovny a neústupných politiků, ale i (převážně křesťansky založených) organizací jako je Aliance pro rodinu, které dělají vše ve svých silách, aby zabránila manželství mezi LGBT+ páry.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací