Zbrusu Nový zákon (2015)

zbrusu_novy_zakon_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 24. 11. 2015 ()

Synopse: Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje lidem život. Je to trochu jiný příběh, protože tenhle Bůh má kromě syna Ježíše ještě manželku a malou dceru, která ho nemůže vystát a jednoho dne pošle na truc všem lidem na světě SMS s datem jejich smrti. Co se asi stane, když se někdo dozví, že mu do konce života zbývá měsíc, nebo naopak 62 let? V České republice velmi oblíbený Jaco van Dormael (Pan Nikdo) přichází s komedií postavenou na skvělém scénáři, která pracuje jak s poetickými a vizuálně uhrančivými pasážemi, tak chytrou situační komikou.

Recenze:
Jak by to vypadalo, kdyby byl Bůh nerudný chlapík s násilnickými sklony, který vymýšlí škodolibé zákony a trápí lidi jen pro své vlastní potěšení? Tak, že by jeho malé dceři jednou došly nervy, rozhodla by se tátovi zlé chování oplatit a připravila ho o zásadní trumf v umolousaném rukávu jeho starého županu: rozeslala by všem lidem SMSky s datem jejich úmrtí. A co by bylo dál? V příběhu s božsky vypiplaným scénářem by hrála svou roli i mluvící dřevěná soška Ježíše, nekonečně dlouhý buben pračky vedoucí do Ráje, zamilovaná gorila a rybí hamburgery (přesto by nebyl trapný, ale originální).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací