Žena v kleci (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 31. 10. 2013 ()

Synopse: Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného Oddělení Q, jež má za úkol protřídit nedořešené a odložené případy a jehož jedinými zaměstnanci jsou komisař Mørck a jeho nový asistent Assad. Stačí jediný den a paličatý komisař se přes výslovný zákaz střemhlav vrhá do řešení případu Merete Lynggaardové, populární političky, která před pěti lety záhadně zmizela při plavbě na trajektu. Jediným svědkem je její duševně nemocný bratr, který byl po události nalezen v podpalubí. Případ byl uzavřen jako jednoznačná sebevražda. Dvojici vyšetřovatelů se však takové vysvětlení nezdá a vydávají se na cestu, která je zavede hluboko do podsvětí plného násilí a zášti, jež se skrývá za kultivovanou tváří Skandinávie. Strhující dánský thriller z pera scénáristy filmového hitu Muži, kteří nenávidí ženy je prvním dílem filmové série o Oddělení Q podle bestsellerů Jussiho Adlera-Olsena.

Recenze:
Pátrající dvojice pozvolna odhaluje totožnost a motivy zločince a jejich největším protivníkem je přitom jejich vlastní vedení, rozčílené ze svévolného vyšetřování na vlastní pěst. Ano, to je do očí bijící klišé. Další bezostyšný stereotyp nás čeká v závěru se „zásahem na poslední chvíli“. Každopádně je také škoda, že kromě dvou protagonistů nás nedoprovází jediná skutečně výrazná postava. Pochopitelně, kromě naznačeného zločince. Jenže jeho duši porozumíme až nakonec, i když to pak stojí za to, jelikož jde sice o člověka sociopatického, ale s pochopitelnými pohnutkami. Historii jeho života flashbacky opět trochu zkazily, když potřebovaly ukázat i to, co nám bylo jasné.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací