Životní šance (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 2. 2014 ()

Synopse: Životní šance - každý může dostat svou!

Příběh, který poslal celý svět do kolen a dal naději všem, kterým život rozdal jen nízké karty. Životní šance je britská komedie, která má sílu Popelky a humor Billy Eliota. V historicky první sérii televizní show „Británie hledá talent“ předstoupil před krutou porotu a nepřátelské obecenstvo Paul Potts. Nevzhledný, jako exot ohlásil, že zazpívá operní árii a ve svých čtyřiceti letech sklidil to, co doposud od života – výsměch a kopance. Naposledy. Paul Potts začal zpívat árii z Pucciniho opery Turandot a jeho život se v té vteřině navždy změnil. Za pár okamžiků mu uslzená porota ležela u nohou a diváci nadšeně aplaudovali.

Soutěž nakonec oproti všem předpokladům a sázkovým kurzům vyhrál, jeho operní vystoupení shlédlo na YouTube 120 milionů lidí, operní album, které následně vydal, se stalo nejprodávanější deskou v několika zemích světa. A na začátku byl jen drzý tlusťoch, který chtěl veřejně zpívat operu.

Režisér David Frankel je podepsaný pod skvělými komediemi Ďábel nosí Pradu a Marley a já. Pro hlavní roli si vybral Jamese Cordena, sympaťáka z filmů Gulliverovy cesty a Tři mušketýři. James Corden musel kvůli roli nabrat pár kilogramů a celé dva měsíce před začátkem natáčení strávil s falešným „rozbitým“ chrupem nasazeným na své vlastní zuby. Navíc samozřejmě chodil na lekce operního zpěvu, i když ve filmu uslyšíte hlas skutečného Paula Pottse. „Pochopil jsem, že nebýt cool, ale jít si za svým snem, je ta nejvíc cool věc na světě,“ říká o své roli James Corden.

Recenze:
Životopisné snímky většinou ne dvakrát záživnou formou prezentují historickou událost nebo život slavné osobnosti. Životní šance se šedi a nudě naštěstí vyhnula obloukem. Toto svěží dílko, prošpikované humorem a citem musí chytnout za srdce každého, kdo ho uvidí. Paula Pottse ztvárněného Jamesem Cordenem (Gulliverovy cesty, Tři mušketýři) prostě musíme mít rádi. Stejně tak si oblíbíme i dvě ženy, které ho vždy podporovaly, jež skvěle a neuvěřitelně lidsky zahrály Julie Walters a Alexandra Roach.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací