Zloději (2018)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 11. 10. 2018 ()Oficiální synopse:
Osamu je gastarbajtr, který si přivydělává kradením v obchodech. Do řemesla zasvěcuje i svého syna. Oba žijí v provizorním domě na periferii a s dalšími členy domácnosti tvoří rodinu, na které je podivné mnohem více než jen způsob obživy. Do rutiny krádeží zasáhne holčička, která si osaměle hraje v mrazu na balkoně. Osamu se rozhodne, že vzít si dítě, které rodiče zanedbávají, není zločin. Jeho čin vede k odhalení tajemství uvnitř rodiny zlodějů a zpochybnění toho, co vlastně pod pojmem rodina rozumíme. Koreedův film je citlivým, vrstevnatým a rafinovaným dramatem o bezpodmínečné lásce a důstojnosti chudých.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

Osamu si přivydělává kradením v obchodě, což přiučil i svého syna Šóta. Ti s dalšími členy domácnosti žijí v provizorním domě na periferii. Společně tak tvoří rodinu, na které je podivuhodné mnohem více než jen způsob obživy. Denní rutinu naruší malá holčička, kterou Osamu a Šóta nalézají osamělou na balkóně. Když jí pak přivedou domů, rodina se jí bez váhání ujme, vzít si dítě, které rodiče zanedbávají, přece není zločin, nebo si to aspoň myslí. Tento čin má však mnohem rozsáhlejší důsledky, než si kdo dovedl představit. Vede to k odhalení tajemství uvnitř klanu zlodějů a zpochybnění toho, co se vlastně pod pojmem rodina může rozumět.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací