Známí neznámí (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 31. 3. 2022 ()

Synopse: Komedie o tom, že i ti, které dobře známe, pro nás můžou být naprostými cizinci. Stačí, když se během jednoho večera jen tak pro zábavu rozhodnou sdílet všechny zprávy a hovory ze svých mobilů.

Známí neznámí je hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby… Kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí.

Komedie Známí neznámí je adaptací světoznámé předlohy Naprostí cizinci režiséra Paola Genovesy, což je film, podle nějž vznikl největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. Díky tomu je i zapsán v Guinessově knize rekordů.

Recenze:
Na silvestrovskou večeři se schází několik různorodých manželských párů, dlouholetých přátel, s jedním rozvedeným kamarádem. Jí se, popíjí, všichni se pošťuchují, mají toho spolu za sebou hodně a znají jeden druhého jako vlastní boty. Nebo ne? Neskrývá mobil každého z nich tajemství, o kterém ostatní neví? A někdy ani jejich partner? To brzy odhalí hra, kterou jeden z nich navrhne. Všichni dají telefony na stůl a od té chvíle každá zpráva, mail, fotka nebo hovor, co ten večer dorazí, je k dispozici všem. Začnou se nejen otevírat ožehavá témata, ale brzy se odhalují opravdu nepříjemná tajemství.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací