Zoolander (2001)

zoolander_2001_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 27. 12. 2001

Synopse: Zákulisí módních přehlídek to je svět sám o sobě, plný originálních osobností i velice bizarních postaviček. A právě v něm se, jako ryba ve vodě, pohybuje Derek Zoolander (Ben Stiller). Třikrát za sebou byl prohlášen Modelem roku a tak přivykl záři reflektorů, bleskům fotoaparátů a myšlence, že je prostě neodolatelný a "cool". I ve svém soukromí se pohybuje stále jako na molu. Někdy takové legrácky zaplatí životem jeho kámoši (to když si právě zapálili u benzinové pumpy, kde po sobě předtím vesele stříkali pohonnými hmotami), ale život jde dál a je tak fantastický a úžasný. Ovšem až do chvíle, kdy se módní jedničkou stane Hansel, podivný chlap navlečený do hadích kůží. Derekův svět je v troskách a i ty dokáže jeho otec, horník a chlap každým coulem, při synově pokusu o návrat domů, rozdupat na padrť. Je třeba začít znovu a lépe. Jenže jak? A právě tehdy se o Dereka začnou znovu ucházet mocní z módních kruhů a objekt jejich zájmu netuší, že důvodem je jeho téměř naprostá absence mozkové aktivity. A je to právě Hansel a všudypřítomná novinářka Matylda, kdo zachrání Dereka, ale i svět (vůbec ne ten módní) před zkázou.

Recenze:
Derek Zoolander je ikona pánského modelingu, třikrát v řadě získal titul model roku. Ke spokojenosti mu nic nechybí, možná jen uznání taťky horníka, který celý život dře rukama. Stejně jako si většina herců trénuje příchod na červený koberec a děkovnou řeč na Oscary, i Zoolander si nakráčí na podium automaticky počtvrté, aniž by vnímal vyhlášení. K jeho překvapení ho totiž poráží blonďatý hezoun Hansel neboli Jeníček, jehož největší zbraní je blonďatá hříva a koloběžka.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací