Zpátky do ringu (2013)

zpatky_do_ringu_cz_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 2. 1. 2014 ()

Synopse: Ve filmu „Zpátky do ringu“, hrají Stallone a De Niro Henryho „Razora“ Sharpa a Billyho „Kida“ McDonnena, dva pittsburské boxery, jejichž zavilá řevnivost na sebe upoutala pozornost celého národa. V době své vrcholné slávy ve vzájemných zápasech jeden druhého porazili, ale v roce 1983, v předvečer jejich rozhodujícího třetího utkání, Razor nečekaně oznámil odchod do penze bez udání důvodů svého rozhodnutí a vlastně tak knokautoval kariéru svou i svého rivala. O třicet let později jim boxerský promotér Dante Slate jr. s vidinou velkého zisku učinil nabídku, kterou nemohli odmítnout: vrátit se do ringu a jednou pro vždy určit vzájemné skóre.

Ale možná nebudou muset čekat tak dlouho: během jejich prvního setkání po letech se otevřou staré podebrané rány a propukne bezděky legrační pranice, do které se okamžitě zapojí i ostatní. Okamžité šílenství na sociálních sítích promění místní zápas z nevraživosti na hlavní událost kanálu HBO, kterou si nikdo nesmí nechat ujít. A tak když dokáží přežít trénink, možná se nového zápasu skutečně dožijí.

Recenze:
Zpátky do ringu bezesporu nejvíce těží z toho, že na plátně uvidíme opět výborného Stalloneho a De Nira jako boxery. Budeme moci zavzpomínat na jejich slavné role a nezapomenutelné záběry. Dočkáme se i několika povedených hlášek. Filmu ale trochu škodí fakt, že neví, jestli chce být sportovním dramatem nebo komedií. Není totiž pořádně ani jedním a tak trochu vzniká neslaný a nemastný mix, který místy baví, místy napíná, ale místy bohužel i trochu nudí. Kdyby se tvůrci rozhodli zaměřit se více na některý z žánrů, mohli by z námětu vytěžit mnohem více. Ale nebojte se, ústřední herecké duo má nejen charisma, ale i neskonalý talent, tudíž nebudeme ochuzeni o uspokojivý filmový zážitek.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací