Ztracené město Z (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 4. 2017 ()

Synopse: V roce 1925 se legendární britský badatel Percy Fawcett vydal do amazonské džungle pátrat po bájné ztracené civilizaci. Na své poslední výpravě záhadně zmizel…

V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett (Charlie Hunnam) poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a jeho asistent Henry Costin (Robert Pattinson) zmapují dosud neznámé území v Bolívii.

S pomocí domorodců se vydávají proti proudu Rio Verde. Výprava čelí kanibalům, nemocem, neko-nečným dešťům a nedostatku potravin, ale Fawcett se nevzdává. Hluboko v srdci pralesa nachází důkazy o existenci neznámé, velmi vyspělé civilizace.

V Anglii sklízí Fawcett jen posměšky ze strany vědecké obce, která jeho ztracenou civilizaci nazývá pouhými divochy. Ale Percyho odhodlání a posedlost najít bájné město Z, je stále silnější. S podporou své oddané manželky (Sienna Miller) se v roce 1925 Percy, společně se synem (Tom Holland) a věrným přítelem Costinem, znovu vydávají do hluboké džungle…

Percy Fawcett se stal legendou a jeho osobnost byla předlohou např. pro postavu Indiany Jonese. Byl inspirací pro spisovatele Sira Arthura Conana Doyla, Michaela Crichtona a mnoho dalších.

Dobrodružný film Ztracené město Z, inspirovaný skutečným příběhem, natočil americký režisér James Gray (Noc patří nám) podle knižního bestselleru Davida Granna Ztracené město v Amazonii. Hlavní role legendárního badatele byla svěřena Charliemu Hunnamovi (Pacific Rim - Útok na zemi). V dalších rolích se představí Robert Pattinson (sága Twilight, Voda pro slony), Sienna Miller (Americký sniper) a Tom Holland (Nic nás nerozdělí).

Recenze:
Badatel, zeměměřič a člen Britské Královské geologické společnosti Percy Fawcett se v roce 1906 poprvé vydává do Amazonie. Pod záštitou Královské geologické společnosti zmapuje během několika expedic Fawcett spolu se svým společníkem Henrym Costinem dosud neznámé území Bolívie. I přes veškeré nepříznivé podmínky, které prales skýtá, se Fawcett nevzdává a jde proti proudu. V srdci Amazonie objevuje důkazy o existenci neznámé a vyspělé civilizace, což ho uchvátí a naprosto pohltí. Fawcett je teď odhodlán tuto civilizaci objevit. V rodné Anglii ovšem po svém návratu sklízí od svých kolegů jen posměšky. Přes to se v roce 1925 vydává se svým synem opět do Amazonie s cílem objevit onu bájnou civilizaci.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací