Zůstaň se mnou (2014)

zustan_se_mnou_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 18. 9. 2014 ()

Synopse: Milostný příběh nabitý emocemi, hudbou a životními zvraty

Romantický film natočený podle oblíbené autorky románů Gayle Forman, jejíž stejnojmenná kniha se stala světovým bestsellerem. Milostný příběh nabitý emocemi, který pojednává o otázce života a smrti, a zároveň dokazuje, že láska může všechno změnit. V hlavní roli se objeví mladá, ale zkušená herečka Chloë Grace Moretz.

Příběh nás zavede do vzpomínek hlavní hrdinky, kdy si přehrává nejdůležitější okamžiky svého života, zároveň však vnímá i současnost. Hlavní postava Mia (hraje Chloë Grace Moretz) je velmi plachá sedmnáctiletá dívka, jejíž důležitou součástí života je hudba, proto je jejím snem dostat se na prestižní hudební školu Julliard. Její otec hrál v punkové kapele, bratr hraje na bicí a do toho se zamiluje do Adama, rockového zpěváka a kytaristy. I z tohoto důvodu je hudba důležitým prvkem ve filmu. „Je opravdu krásné, jak režisér zakomponoval hudbu do všech aspektů filmu. Veškerý milostný příběh je  obsažen v písních,“ říká Chloë Grace Moretz a paradoxně přiznává, že nikdy v životě na žádný nástroj nehrála.

Jednoho dne se však po vážné autonehodě ocitá v kómatu, její svět se právě převrátil vzhůru nohama. Měla všechno – báječnou rodinu, oddaného přítele a hudební talent. V jednom okamžiku však přichází o vše. Jejím hereckým kolegou, který si zahrál roli Adama je jeden ze zástupců nové britské generace herců, Jamie Blackey. Blackey se objevil již v mnoha televizních rolích a získal ocenění na Edinburgh International Film Festival 2013 za nejlepší herecký výkon v britském hraném filmu. Pomůžou jí vzpomínky na hudbu, její rodinu, přátele a hlavně na Adama dostat se zpět a probudil se z kómatu?

Za režií filmu stojí R. J. Cutler, pro nějž je tento velkofilm debutem. Cutler má totiž zatím za sebou hlavně televizní a dokumentární seriály či filmy.

V dalších rolích se můžete těšit na Stacy Keacha, Liana Liberato, Mireille Enos, Aisha Hinds a další.

Recenze:
R.J. Culer svou režií částečně sdílí prostor, jenž před čtyřmi měsíci ovládl Josh Boone a jeho Hvězdy nám nepřály. Prací s Chlöe získal půvabnou tvář a hlas zajímavé vypravěčky. Scénář čerpající z knižního hitu se postaral o „hlavopatný“ obsah, nadto vyzbrojený kromobyčejně duchaplným jazykem. Obsazení taktéž vyšlo na jedničku, neboť kromě milé a inteligentní tváře Chlöe se těšíme ještě z Miina otce Dannyho (Joshua Leonard), matky (Mireille Enos) a občas i dědečka (Stacy Keach). Do našich srdcí si nalézají cestu ještě předtím, než dostaneme důvod cítit smutek nebo dojetí, jelikož uvěříme v jejich existenci a zaposloucháme se do umně napsaných hlášek i dialogů.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací