Zvonilka a tvor Netvor (2014)

zvonilka_a_tvor_netvor_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 2. 2015 ()

Synopse: Zvonilka a tvor Netvor je dalším ze strhujících dobrodružství Zvonilky a jejích vílích kamarádek. Veselá a talentovaná víla Chovatelka Fauna věří, že nelze soudit růži podle trní a že každý živý tvor je v jádru dobrý. A tak se spřátelí se záhadným tvorem, který je podle prastarých legend známý jako tvor Netvor. Zatímco Zvonilka a její vílí kamarádky nevědí, co si mají o záhadném zvířeti myslet, strážci Hvězdné roklinky, vílí Skauti, se rozhodnou magického tvora ulovit dřív, než přivolá na jejich společný domov zkázu. Fauna musí poslechnout své srdce a zariskovat, aby s pomocí svých vílích kamarádek záhadného tvora Netvora zachránila.

Recenze:
Výhodou ale je, že velkou část filmu sledujeme veselé hry Fauny a Rafa, kterým porozumí i opravdu malé dítě, jen závěr je trochu více „konverzační“. Nejde o klasický souboj dobra a zla, protože netvor, ač vypadá hrozivě, nepředstavuje nebezpečí. Víly Skautky, které se ho chtějí zbavit, také nereprezentují zlo, jen chtějí chránit vílí údolí. V tomto nabízí snímek trochu originality. Na závěr nechybí nějaké to ponaučení – třeba jako „nesuď obludu podle obalu“ a „s kamarádkami se to vždycky lépe táhne“.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací