Bernard Payen převzal na slavnostním zahájení 4. ročníku Marienbad Film Festival cenu Marienbad Prix

Proběhlo i gala promítání filmu Sunset Boulevard, jež se pyšní třemi soškami Oscar.

 

Do Mariánských lázní opět vtrhl film, a to v podobě již čtvrtého ročníku Marienbad Film Festival. Slavnostní zahájení proběhlo v tamním Společenském domě Casino, kde na všechny pozvané hosty čekalo gala promítání filmu Sunset Boulevard s Williamem Holdenem a Glorií Swanson v hlavních rolích. Snímek z roku 1950, který byl natočen legendárním režisérem Billem Wilderem, byl svého času nominován na jedenáct ocenění Oscar a tři sošky si dokonce odnesl. Na diváky tak čekal jedinečný filmový zážitek. V rámci otevíracího večera proběhla projekce i dalšího snímku, a to mysteriózního romantického dramatu Loni v Marienbadu.

Bylo uděleno i historicky první ocenění Marienbad Prix. Cenu ve tvaru lázeňské oplatky si odnesl filmový kritik a dramaturg Bernard Payen. Oceněného zcela bezprostředně uvedl a Marienbad Prix předal scénárista, režisér a dramaturg Jakub Felcman. Všechny hosty osobně uvítala i ředitelka festivalu Zuzana Stejskalová.

Marienbad Film Festival v lázeňském městě potrvá až do 31. srpna 2019. V rámci programu budete moci zhlédnout snímky jako Karel, já a ty, Žiletky, Dva na cestě, Člověk si sám se sebou vystačí či kraťas Parsi, debatovat nad hudebními klipy z doby ČSSR nebo se vydat na koncert KATARZIE a ZABELOV GROUP. Pozvání na festival přijala i celá řada vzácných hostů, jako jsou Bence Fliegauf, Eduardo Williams, Nahuel Pérez Biscayart, Bohdan Karásek či Roman Štětina.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací