33. Finále Plzeň nám umožní rozhýbat Malého prince či zhlédnout novou pohádku Princezna zakletá v čase

Dokonce se bude i číst, a to s Janem Svěrákem, Michaelem Kocábem a Petrem Vydrou.
 
 
33. filmový festival Finále Plzeň přinese nejen přehlídku české filmové, televizní a internetové tvorby, ale i poutavý doprovodný program pro dospělé i dětské diváky. V nabídce najdeme čtení, koncerty, pohádky, workshopy či legendárního Malého prince.

Knihu Malý princ znají malí i velcí čtenáře a na Finále Plzeň se jí dostane nemalé pozornosti. Výtvarnice Eliška Podzimková přijede do Plzně představit svoje ilustrace ke knize Malý princ. Výstava zaujme nejen fotografiemi s kresbami vytvářející unikátní svět s jedinečnou vizuální podobou, ale i možností rozpohybovat jednotlivé obrazy pomocí aplikace v telefonu. Vernisáž uvede Jan Cina, který byl loni za roli Malého prince nominován na cenu Thálie.

Festival nabídne i nemalý čtenářský koutek, a to v podobě autorského čtení. Zaposlouchat se budeme moci do přednesu Jana Svěráka, který bude číst ze svého prvního románu Bohemia, Michael Kocáb sáhne po knize Vabank a herec a komik Petr Vydra přijede s humornými texty ve sbírce Hlas a jiné povídky. Číst se bude i z oblíbeného blogu Žena filmového kritika.

Dokonce se bude i tančit. K poslechu i tanci zahraje hned několik hudebních hostů, a to brněnská pseudopunková formace Mucha, slovenské duo Martin Matys & Kenny Rough a oblíbený Ventolin DJ set & Guests. Zmíněné koncerty okoření hned první tři festivalové dny. Páteční večer bude patřit i vzpomínání, protože je na tento den naplánovaná vinylová přehlídka toho nejlepšího, co zaznělo na stříbrném plátně nazvaná Soundtrack Movie Night.

Doprovodný program nezapomíná ani na nespavce a zve na tradiční projekce silent kina. Na své si samozřejmě přijdou i malí diváci. Kluci a holky budou moci zhlédnout pohádku Hodinářův učeň, novinku Princezna zakletá v čase, film Pat a Mat: Kutilské trampoty, české animované Mlsné medvědí příběhy či německý snímek Fany a pes. Naplánovány jsou i animační workshopy na téma ekologie a hospodaření s vodou.

(Foto: Finále Plzeň)

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací