Křest románu Jsem mrtvý, neplačte spisovatelky Heleny Rytířové

jsem_mrtvy_neplacte_krest_obr_05Helena Rytířová, Josef Klíma, Václav Neckář a Lenka Filipová navštívili Palác knih Luxor.

Helena Rytířová, fotografka, majitelka nahrávacího studia, autorka přebalů hudebních nosičů a spisovatelka, přináší na pulty knihkupectví román inspirovaný skutečným příběhem. Kniha Jsem mrtvý, neplačte vycházející v nakladatelství Mladá fronta popisuje příběh z 1. světové války, ve kterém se seznámíme s malířem Františkem, jeho synem Toníkem, psem Válkou a jejich dojemným putováním.

Autorka se svěřila:  „Napsala jsem knížku o válce. A když jsem ji dopsala, tak jsem si uvědomila, že v ní je jediný moment, symbol odvahy a statečnosti pes. My jsme generace, která neprožila válku a možná právě proto se nám z našeho slovníku slova jako hrdina, hrdinství, statečný muž, úplně vytratila. Dokonce si myslím, že už to není moderní ani v amerických filmech. Já nicméně v hloubi duše statečné muže miluji a myslím si, že všechny ženy jsou na tom stejně. “

Tyto slova jsou úzce spjata nejen se samotným titulem, ale i s volbou při výběru kmotrů. Do Paláce knih Luxor na Václavském náměstí dorazil knihu pokřtít statečný televizní reportér, český novinář a spisovatel Josef Klíma a přednosta Kliniky anesteziologie a resuscitace FN Motol Prof. MUDr. Karel Cvachovec. Akce se zúčastnila i literární kritička Dr. Irena Zítková, kterou publikace velmi zaujala.

Setkat se s Helenou Rytířovou a odnést si cenný podpis přišlo nejen mnoho dychtivých čtenářů, ale i známé tváře. Potkat jsme se mohli například se zpěvákem a hercem Václavem Neckářem či zpěvačkou Lenkou Filipovou. Fotogalerii ze křtu naleznete na našem FB profilu.

jsem_mrtvy_neplacte_krest_obr_01

jsem_mrtvy_neplacte_krest_obr_02

jsem_mrtvy_neplacte_krest_obr_03

jsem_mrtvy_neplacte_krest_obr_04

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací