Zasoutěžte si s Dny Severu a vyhrajte vstupenky na filmové projekce

souteze_cerveny_koberec_bannerDny Severu vás zvou na Experiment a Statečná srdce.

Od 18. do 27. listopadu 2015 se v Praze koná již 6. ročník festivalu severské kultury Dny Severu. Pokud toužíte lépe poznat Dánsko, Finsko, Grónsko, Island, Norsko a Švédsko, můžete tak učinit prostřednictvím několika zajímavých besed, diskuzí a filmových projekcí. Při této příležitosti vám ve spolupráci se Skandinávským domem přinášíme soutěž o vstupy na promítání snímků Experiment a Statečná srdce v pražském Komorním kině Evald.

  • 1. výherce získá vstup pro dvě osoby na projekci snímku Experiment, která se uskuteční v pátek 20. listopadu 2015 v 19:00 v kině Evald v Praze
  • 2. výherce získá vstup pro dvě osoby na projekci snímku Statečná srdce, která se uskuteční v úterý 24. listopadu 2015 v 19:00 v kině Evald v Praze

dny_severu_6_bl_soutez

 


Soutěžní otázka zní:

„Jak zní téma 6. ročníku festivalu severské kultury Dny Severu?“

Svoje odpovědi zasílejte prostřednictvím soutěžního formuláře od 9. 11. 2015 do 15. 11. 2015.

Pokud si nevíte rady, prozkoumejte článek věnovaný aktuálnímu ročníku kulturní akce Dny Severu.

Soutěžní formulář:

[Soutěž ukončena]

Oficiální synopse filmu Experiment:Eksperimentet

Roku 1951 vybrali dánští vládní úředníci pro sociální experiment 16 grónských dětí ze znevýhodněných rodin. Tyto děti byly odebrány rodičům a poslány do pěstounských rodin v Dánsku. Po dvou letech se vrací do rodného Grónska, nikoliv však ke svým rodinám, ale do dětského domova, který vede zdravotní sestra Gert. Tu čeká nesnadný úkol. Dánská vláda ji pověří vedením experimentu – dětem se musí dostat takové vzdělání, aby mohly v Grónsku později fungovat jako kulturní elita podle dánských vzorů. Splnit tak vysoké požadavky bude velmi složité jak pro ni, tak pro traumatizované děti, rozpolcené mezi dánskou a grónskou kulturou.

Režie: Louise Friedberg

Hrají:  Tanja Kielsen, Laura With Bødker, Julia Naamansen, Laura Bro, Ellen Hillingsø, Morten Grunwald

Oficiální synopse filmu Statečná srdce:statecna_srdce

Během jednoho roku sledovala režisérka Kari Anne Moe osudy čtyř mladých aktivních studentů, zástupců odlišných politických stran, kteří se rozhodli kandidovat ve studentských volbách. Do příběhů Johanny, Haakona, Sany a Henrika a jejich osobních dilemat, pochybností a přesvědčení však uprostřed léta 2011 vstoupí Anders Behring Breivik, který povraždí na ostrově Utøya desítky mladých členů Norské strany sociálně demokratické (Ap).

Hrůzný čin, motivovaný léta živenou frustrací z vývoje norské společnosti směrem k multikulturalismu a podpořený nesnášenlivostí vůči muslimům, otřásl celou norskou společností. Jednou z těch, kdo jen těsně unikne Breivikovu řádění, je i Johanna. Vyrovnat se s otřesným zážitkem je pro ni, stejně jako pro celé Norsko, nesmírně obtížné.

Režie: Kari Anne Moe

Pravidla soutěže s Dny Severu:

1. Soutěž probíhá v období od 9. 11. 2014 do 15. 11. 2015 na internetových stránkách www.cervenykoberec.cz.

2. Účast v soutěži o hodnotnou cenu je podmíněná zasláním správných odpovědí na položené otázky prostřednictvím soutěžního formuláře.

3. Každý uživatel se může zúčastnit soutěže pouze jednou. Jako platná bude počítána vždy první příchozí odpověď z každé e-mailové adresy. Každá další odpověď z téže adresy nebo od stejného soutěžícího nebude do losování zahrnuta. Pokud soutěžící nebude splňovat podmínky pro výhru, bude výhra postoupena dalšímu soutěžícímu. Z účasti je vyloučen Provozovatel a osoby Provozovatele blízké.

4. Ze všech správných odpovědí budou po ukončení soutěže vylosováni 2 výherci. Výhry do soutěže věnoval Skandinávský dům.

5. Provozovatel si vyhrazuje právo zkrátit, přerušit nebo zrušit soutěž či změnit její pravidla, případně nahradit výhru jinou výhrou ve stejné nebo podobné finanční hodnotě. Vymáhání účasti v soutěži či soutěžních výher soudní cestou je vyloučeno. Účastník se soutěže účastní s vědomím, že nemůže požadovat peněžité plnění výměnou za výhry v soutěži. Vstupem do soutěže se všichni Účastníci i Provozovatel zavazují dodržovat její pravidla.

6. Výherce bude Provozovatelem kontaktován prostřednictvím e-mailu, ze kterého odpověď přišla. Ke kontaktu dojde nejpozději do 16. 11. 2015.

7. Výherce souhlasí s předáním osobních údajů Skandinávskému domu.

8. Provozovatel není odpovědný za funkčnost poštovních služeb ani jiných osob a neručí za ztrátu, poškození nebo nedoručení výher při doručování přepravní službou nebo při osobním převzetí. Provozovatel opětovně neposílá vrácené, nevyzvednuté výhry. Výherce může své příp. nároky z odpovědnosti za vady cen uplatňovat pouze a přímo u osob uvedených v záručních podmínkách. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za vady výher.

9. Zasláním odpovědi souhlasíte s využitím Vašich osobních údajů pro marketingové účely internetových stránek www.cervenykoberec.cz (např. zasílání obchodních sdělení na e-mail).

10. Odesláním odpovědi Účastník potvrzuje, že si tyto Pravidla přečetl, porozuměl jim a tyto podmínky akceptoval. Na tuto skutečnost nemá vliv, zda je zaslaná odpověď ve správném tvaru či nikoliv.

11. Tyto podmínky nabývají platnosti dne 9. 11. 2015

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací