Prožijte v multikině Premiere Cinemas hororovou Noc oživlých mrtvol

premiere_cinemas_logo_redV úterý uvízne sedm lidí na opuštěné farmě.

V loňském roce jsme se s králem hororů Georgem A. Romerem mohli osobně setkat na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary. K jeho nejlegendárnějším snímkům bezesporu patří Noc oživlých mrtvol z roku 1968. Právě tento snímek, ve kterém několik ubožáků utíká před oživlými mrtvými, si můžete vychutnat v pohodlí moderního multikina Premiere Cinemas v Praze, Olomouci a Teplicích v rámci filmového cyklu Premiere Extra.

Co: Speciální projekce filmu Noc oživlých mrtvol – Premiere Extra

Kdy: 7. června 2016

Kde: Premiere Cinemas ČR

Podrobnosti naleznete zde: Premiere Cinemas

noc_ozivlych_mrtvol_plakat_pc

Synopse filmu Noc oživlých mrtvol: noc_ozivlych_mrtvol_plakat

Do kin míří další naprostá klasika jménem Noc oživlých mrtvol. Tenhle film se stal přelomovým a ovlivnil celý další vývoj hororového žánru. Příkladem budiž pojem zombie, jehož celosvětové vnímání se změnilo právě až s Nocí oživlých mrtvol. Do té doby to byl člověk při rituálu Voodoo, pak už nemrtvý dychtící po lidském masu.

Příběh sleduje osudy sedmi lidí, kteří najdou útočiště před živými mrtvými na opuštěné farmě. Pak se situace ale zvrtne a přeživší se pustí do sebe vzájemně. Film je i na dnešní dobu hodně syrový a správně nekompromisně děsivý, takže v porovnání s ním vypadají moderní horory trochu pohádkově.

Režie: George A. Romero

Hrají: Duane Jones, Judith O’Dea, Karl Hardman, Marilyn Eastman, Keith Wayne, Judith Ridley, Kyra Schon, Charles Craig, S. William Hinzman, George Kosana, Bill ‚Chilly Billy‘ Cardille, George

V kinech: od 2. června do 15. července 2016 (Pannonia Entertainmen)

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací