Nominace na Oscary 2012 jsou odhaleny

Nominace na prestižní filmové ceny Oscar 2012 jsou na světě.

 

84. ročník filmových cen Oscar je oficiálně zahájen. Všichni zajisté netrpělivě vyčkávali, jak letošní nominace dopadnou. A tady jsou. Nejvíce nominací si na konto připsaly snímky Hugo a jeho velký objev (11) a The Artist (10). Uvidíme, kolik jich nakonec promění ve zlatou sošku.

 

Nejlepší film

  • The Artist
  • Děti moje (The Descendants)
  • Válečný kůň (War Horse)
  • Moneyball
  • Strom života (The Tree of Life)
  • Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris)
  • Černobílý svět (The Help)
  • Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Neuvěřitelně hlasitě & nesmírně blízko (Extremely Loud and Incredibly Close)

 

Nejlepší režie

 

Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

  • Demian Bechir – Za lepší život (A Better Life)
  • George Clooney – Děti moje (The Descendants)
  • Jean Dujardin – The Artist
  • Gary Oldman – Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy)
  • Brad Pitt – Moneyball

 

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli

  • Glenn Close – Albert Nobbs
  • Viola Davis – Černobílý svět (The Help)
  • Rooney Mara – Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)
  • Meryl Streep – Železná lady (The Iron Lady)
  • Michelle Williams – Můj týden s Marilyn (My Week with Marilyn)

 

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

 

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli

  • Berenice Bejo – The Artist
  • Jessica Chastain – Černobílý svět (The Help)
  • Melissa McCarthy – Ženy sobě (Bridesmaids)
  • Janet McTeer – Albert Nobbs
  • Octavia Spencer – Černobílý svět (The Help)

 

Nejlepší původní scénář

 

Nejlepší adaptovaný scénář

  • Alexander Payne, Nat Faxon, and Jim Rash – Děti moje (The Descendants)
  • John Logan –Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • George Clooney, Grant Heslov, and Beau Willomon – Den zrady (The Ides of March)
  • Steven Zaillian, Aaron Sorkin, and Stan Chervin – Moneyball
  • Bridget O’Connor and Peter Straughan – Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy)

 

Nejlepší animovaný film

  • A Cat in Paris
  • Chico & Rita
  • Kung Fu Panda 2
  • Kocour v botách (Puss in Boots)
  • Rango

 

Nejlepší cizojazyčný film

  • Bullhead – Belgie
  • Footnote – Izrael
  • In Darkness – Polsko
  • Monsier Lazhar – Kanada
  • A Separation – Írán

 

Nejlepší výprava

  • The Artist
  • Harry Potter a Relikvie smrti část 2. (Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2)
  • Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris)
  • Válečný kůň (War Horse)

 

Nejlepší kamera

  • Guillaume Schiffman – The Artist
  • Jeff Cronenweth –Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)
  • Robert Richardson –Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Emmanuel Lubezki –Strom života (The Tree of Life)
  • Janusz Kaminski –Válečný kůň (War Horse)

 

Nejlepší kostýmy

  • Anonym (Anonymous)
  • The Artist
  • Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Jana Eyrová (Jane EyreW.E.)

 

Nejlepší dokumentární film

  • Hell and Back Again
  • If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front
  • Paradise Lost 3: Purgatory
  • Pina
  • Undefeated

 

Nejlepší krátký dokumentární film

  • The Barber of Birmingham: Foot Soldier of the Civil Rights Movement
  • God is the Bigger Elvis
  • Incident in New Baghdad
  • Saving Face
  • The Tsunami and the Cherry Blossom

 

Nejlepší střih

  • The Artist
  • Děti moje (The Descendants)
  • Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)
  • Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Moneyball

 

Nejlepší masky

  • Albert Nobbs
  • Harry Potter a Relikvie smrti část 2. (Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2)
  • Železná lady (The Iron Lady)

 

Nejlepší hudba

  • John Williams – Tintinova dobrodružství (The Adventures of Tintin)
  • Ludovic Bource –The Artist
  • Howard Shore – Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Alberto Iglesias –Jeden musí z kola ven (Tinker Tailor Soldier Spy)
  • John Williams – Válečný kůň (War Horse)

 

 Nejlepší originální píseň

  •  “Man or Muppet” – Mupeti (The Muppets)
  • “Real in Rio” –Rio

 

Nejlepší krátký animovaný film 

  • Dimanche/Sunday
  • The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore
  • La Luna
  • A Morning Stroll
  • Wild Life

 

Nejlepší hraný krátký film 

  • Pentecost
  • Raju
  • The Shore
  • Time Freak
  • Tuba Atlantic

 

Nejlepší střih zvuku

  • Drive
  • Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)
  • Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon)
  • Válečný kůň (War Horse)

 

Nejlepší zvuk

  • Muži, kteří nenávidí ženy (The Girl with the Dragon Tattoo)
  • Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Moneyball
  • Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon)
  • Válečný kůň(War Horse)

 

Nejlepší vizuální efekty

  • Harry Potter a Relikvie smrti část 2. (Harry Potter and the Deathly Hallows – Part 2)
  • Hugo a jeho velký objev (Hugo)
  • Ocelová pěst (Real Steel)
  • Zrození Planety opic (Rise of the Planet of the Apes)
  • Transformers 3 (Transformers: Dark of the Moon)

 

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací