Soutěž o tři podepsané knihy Příběh filmu Po strništi bos

souteze_cerveny_koberec_banner Nahlédněte do zákulisí vzniku filmu Po strništi bos.

 

Duo Jan Svěrák a Zdeněk Svěrák si pro nás připravilo nový filmový zážitek. Snímek Po strništi bos, který vznikl na motivy knižní předlohy od Zdeňka Svěráka, nám ukáže, co se dělo před tím, než Edu Součka začal učit legendární Igor Hnízdo z Obecné školy. Tentokrát se osmiletý Eda musí s maminkou (Tereza Voříšková) a tatínkem (Ondřej Vetchý) přestěhovat z Prahy na venkov. Během tohoto dětského dobrodružství se musí ústřední hrdina naučit nejen chodit po strništi bez bot. Při příležitosti uvedení filmu Po strništi bos 17. srpna 2017 do kin, jsme pro vás připravili soutěž o tři podepsané výtisky knihy Příběh filmu Po strništi bos, která nám ukáže, co všechno vznik filmu provázelo. Ceny do hry věnovalo nakladatelství Mladá fronta a. s..

Každý ze tří výherců získá podepsanou knihu Příběh filmu Po strništi bos:

  • Autor: Svěrák Jan
  • Formát: 210 x 240 mm
  • Vazba: pevná bez přebalu lesklá
  • Počet stran: 136
  • Vydavatel: Mladá fronta

 

 

Soutěžní otázka zní:

Kdo režíroval film Po strništi bos?“

 

Svoje odpovědi zasílejte prostřednictvím soutěžního formuláře od 14. 8. 2017 do 20. 8. 2017.

 

Pokud si nevíte s otázkou rady, prozkoumejte články k filmu Po strništi bos.

Soutěžní formulář:

[Soutěž ukončena]

Oficiální synopse Po strništi bos:

Osmiletý Eda je vytoužené, opatrovávané dítě, které rodiče střeží víc, než je zdrávo, protože o jedno dítě už přišli. A tak je Eda náhradník. Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe; o pár let později, než se odehrává příběh filmu Po strništi bos, sledujeme jejich poválečný život na pražském předměstí ve snímku Obecná škola. Nový film uzavírá tematickou tetralogii tvorby Jana a Zdeňka Svěrákových, do níž patří i snímky Kolja a Vratné lahve. S filmem Po strništi bos se vracíme na samotný začátek, do Edova raného dětství. Do doby, kdy jeho tatínek odmítne příslušnost okupantům Protektorátu Čechy a Morava, a celá rodina se musí vystěhovat z Prahy na venkov k příbuzným. Malé město, kde chlapec doposud trávil jen krátké chvíle prázdnin, se na čas stane jeho domovem. Rozměry válečného konfliktu, který rodině obrátil život naruby, vnímá chlapec milosrdnou dětskou optikou, jež nabízí hlavně prostor pro tajuplná dobrodružství. Eda tak nachází cestu nejen k místní klukovské partě, jejíž svět je tolik odlišný od městského a v níž musí obhájit své místo, ale také nečekaným rodinným tabu, která vyplouvají na povrch, a hlavně k vlastní odvaze. Po strništi bos je lyrický film o dětství a hrdinství v každém z nás od tvůrčí dvojice Jana a Zdeňka Svěrákových.

Režie: Jan Svěrák

Hrají: Miroslav Táborský, Ondřej Vetchý, Hynek Čermák, Oldřich Kaiser, Tereza Voříšková, Petra Špalková, Miroslav Hanuš, Viktor Antonio, Zdeněk Svěrák, Petr Brukner, Martin Havelka, Zuzana Stivínová, Jan Tříska, Viera Pavlíková, Sebastian Pošmourný, Dominika Frydrychová, Ivana Lokajová, Alois Grec, Martin Uhlíř, Václav Hubka, Josef Bedlivý

Premiéra v ČR: 17. 8. 2017 (Bioscop)


 

Anotace knihy Příběh filmu Po strništi bos:

Režisér Jan Svěrák vypráví, jak vznikal jeho nejnovější film, a prozrazuje, co byli herci ochotni svým rolím obětovat, proč se točilo až ve vzdálených Slavonicích a jak se filmový scénář liší od knižních vzpomínek Zdeňka Svěráka. Výpravná publikace s množstvím barevných fotografií a dokumentů nechává čtenáře nahlédnout do úspěšné tvůrčí dílny otce a syna Svěrákových a do zákulisí natáčení jednoho z nejočekávanějších filmů roku 2017. Historky z natáčení, postřehy a úvahy tvůrců, řešení autorských i technických problémů – to vše z první ruky – dělá knihu atraktivní nejen pro odborníky, ale pro každého milovníka českého filmu.

Pravidla soutěže o ceny k filmu Po strništi bos:

1. Soutěž probíhá v období od 14. 8. 2017 do 20. 8 2017 na internetových stránkách www.cervenykoberec.cz.

2. Účast v soutěži o hodnotnou cenu je podmíněná zasláním správných odpovědí na položené otázky prostřednictvím soutěžního formuláře.

3. Každý uživatel se může zúčastnit soutěže pouze jednou. Jako platná bude počítána vždy první příchozí odpověď z každé e-mailové adresy. Každá další odpověď z téže adresy nebo od stejného soutěžícího nebude do losování zahrnuta. Pokud soutěžící nebude splňovat podmínky pro výhru, bude výhra postoupena dalšímu soutěžícímu. Z účasti je vyloučen Provozovatel a osoby Provozovatele blízké.

4. Ze všech správných odpovědí budou po ukončení soutěže vylosováni 3 výherci. Výhry do soutěže věnovalo vydavatelství Mladá fronta a. s..

5. Provozovatel si vyhrazuje právo zkrátit, přerušit nebo zrušit soutěž či změnit její pravidla, případně nahradit výhru jinou výhrou ve stejné nebo podobné finanční hodnotě. Vymáhání účasti v soutěži či soutěžních výher soudní cestou je vyloučeno. Účastník se soutěže účastní s vědomím, že nemůže požadovat peněžité plnění výměnou za výhry v soutěži. Vstupem do soutěže se všichni Účastníci i Provozovatel zavazují dodržovat její pravidla.

6. Výherce bude Provozovatelem kontaktován prostřednictvím e-mailu, ze kterého odpověď přišla. Ke kontaktu dojde nejpozději do 30 dnů od zjištění výherce (zveřejnění na stránkách). Pokud se Provozovateli nepodaří spojit se s výhercem do 14 dní, od zjištění výherce, ztrácí účastník soutěže nárok na výhru.

7. Výhra bude předána prostřednictvím přepravní služby, popřípadě osobně po předchozí dohodě. Ceny budou výherci zaslány nejpozději do 30-ti dnů od zjištění výherce. Adresa, na kterou bude výhra zaslána, se musí nacházet na území ČR.

8. Provozovatel není odpovědný za funkčnost poštovních služeb ani jiných osob a neručí za ztrátu, poškození nebo nedoručení výher při doručování přepravní službou nebo při osobním převzetí. Provozovatel opětovně neposílá vrácené, nevyzvednuté výhry. Výherce může své příp. nároky z odpovědnosti za vady cen uplatňovat pouze a přímo u osob uvedených v záručních podmínkách. Provozovatel nenese žádnou odpovědnost za vady výher.

9. Zasláním odpovědi souhlasíte s využitím Vašich osobních údajů pro marketingové účely internetových stránek www.cervenykoberec.cz (např. zasílání obchodních sdělení na e-mail).

10. Odesláním odpovědi Účastník potvrzuje, že si tyto Pravidla přečetl, porozuměl jim a tyto podmínky akceptoval. Na tuto skutečnost nemá vliv, zda je zaslaná odpověď ve správném tvaru či nikoliv.

11. Tyto podmínky nabývají platnosti dne 14. 8. 2017

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací