96 hodin: Odplata (2012)

96_hodin_odplata_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 4. 10. 2012 ()

Synopse: Pokračování úspěšného akčního thrilleru 96 hodin.

Liam Neeson se vrací jako bývalý agent CIA Bryan Mills, který před dvěma lety v Paříži nemilosrdně pozabíjel gang obchodníků s bílým masem, aby zachránil život své unesené dcery.

Nyní ho na výletě v Istanbulu překvapí návštěva dcery Kim a také bývalé manželky Lenore. Poklidná dovolená netrvá dlouho. Lenore je přímo před zraky Bryana unesena. Kim se snaží před pronásledovateli uniknout. Bryan pochopí, že vyjednávání s únosci nemá naději na úspěch. Hlavou gangu je totiž Murad, otec jednoho ze zločinců, které Bryan zabil. Jediné, po čem Murad touží, je krvavá odplata.

Pro Bryana začíná neúprosný závod s časem. Musí využít veškeré své znalosti a schopnosti, aby ochránil svou rodinu.

Scénáře pokračování 96 hodin: Odplata se opět ujal filmový mág Luc Besson a jeho osvědčený spoluscenárista Robert Mark Kamen. Tato dvojice je podepsána pod takovými filmy jako je Pátý element, Polibek draka, série Kurýr nebo Sexy Pistols. V hlavní roli se vrací charismatický Liam Neeson (A-Team, Neznámý, Temný rytíř povstal). Roli Kim si zopakovala Maggie Grace (sága Twilight), Lenore ztvárnila Famke Jansen, kterou diváci znají ze série X-Men.

Recenze:
Pokračování s tuzemským podtitulem Odveta (časový údaj již nedává smysl) je vskutku příběhem pomsty. Bohužel za okolností, jaké se už jen málo vztahují k tomu, o co vlastně v předešlém filmu šlo. Jistě, nějakou roli v tom hrály albánské gangy, ale v centru dění stálo jejich „živobytí“ jako takové. Tahle záminka pro akci má na své straně jenom surovost, stejně jako hlavní hrdina se ohání prostě a jednoduše naordinovanou neporazitelností, jakou kritici neodpouštějí ani Batmanovi (a to je nějaký kabrňák!). Jasně, pár stříleček a automobilových honiček neurazí…

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací