Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

abraham_lincoln_lovec_upiru_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 19. 7. 2012 ()

Synopse: Dějiny si pamatují bitvy, ale zapomínají na krev.

Odhalte skrytý život Abrahama Lincolna, jednoho z největších amerických prezidentů! Poznejte jeho skutečný příběh, který je plný krve, upířích zubů a nabroušených seker. Vizionářští tvůrci Tim Burton a Timur Bekmambetov nabízejí nový pohled na žánr upírských filmů a právě Abrahama Lincolna představují jako historicky největšího lovce neživých bytostí. Ve filmu, natočeném podle stejnojmenné knihy Setha Grahame-Smithe, odkrýváme dvě tváře jedné z největších postav amerických dějin, uznávaného prezidenta Spojených států amerických a zároveň neústupného lovce upírů.

Jeho hnacím motorem je pomsta za smrt milující matky. Inteligentní a vzdělaná žena v malém Abrahamovi již od dětství formovala jeho celoživotní odpor k otroctví. Matčin vliv však neměl dlouhého trvání. Abraham byl svědkem jejího napadení upírem, na jehož následky zemřela.
Chladnokrevnou a brutální vraždu má na svědomí netvor, ve kterém chlapec pozná místního podnikatele Jacka Bartise. Rozhodne se ho sprovodit ze světa, jenže bez přípravy málem sám za svůj smělý útok zaplatí životem. Naštěstí jej zachránil Henry Sturges, kultivovaný a charismatický lovec upírů, který vezme Abrahama do svého učení. Henry nemá pochopení pro Abrahamovu touhu po okamžité a bezhlavé pomstě. Naopak jej učí ovládnout vztek a nasměřovat vůli a vášeň nejen k boji s upíry, ale i pro dobro lidstva. Brzy si uvědomí, že existence upírů je v Americe úzce svázána s otrokářským Jihem, kde snadno nakupují černé otroky. Nikoliv na práci na plantážích, ale na jídlo. Konec otroctví by tedy představoval i ohrožení všech upírů.

Recenze:
Pod rukama Grahame-Smithe a režiséra Timura Bekmambetova vzniklo něco popsatelného zhruba jako „hororové melodrama v historickém prostředí“. Hororová část v prvních akčních pasážích filmu je pěkně mrazivá a místní upíři oplývají nezapomenutelnou vlastností – v jedinou vteřinu se umějí přeměnit ze sympatického amerického občana ve zrůdu, která dělá čest starším filmovým běsům, i když několik podobných sekvencí za sebou jim na vážnosti spíš ubere než přidá. Bekmambetov dříve nebo později ztratí kontrolu nad svou zálibou v nervy drásající akci v úzkostném příšeří (nějak podobně jako v Denní hlídce) a výsledek připomíná neslavného Ghost Ridera.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací