Amazing Spider-Man 2 (2014)

amazing_spider-man_2_poster_electro_v1
Režie:
Premiéra v ČR: 24. 4. 2014 ()

Synopse: Odjakživa všichni víme, že největší bitva, které se Spider-Man kdy zúčastnil, se odehrává v jeho nitru: konflikt mezi obyčejnými povinnostmi Petera Parkera a výjimečnou zodpovědností, kterou na svých bedrech nese Spider-Man. Ve filmu The Amazing Spider-Man 2 ale Peter Parker zjišťuje, že před ním stojí ještě náročnější střet.

Být Spider-Manem (Andrew Garfield) je skvělé. Peter Parker nezná úžasnější pocit než se prohánět mezi mrakodrapy, být skutečným hrdinou a trávit čas s Gwen (Emma Stone). Být Spider-Manem ale má také svou cenu: jedině Spider-Man je schopen ochránit ostatní Newyorčany před pozoruhodnými padouchy, kteří město ohrožují. Když se na scéně objevuje Electro (Jamie Foxx), je Peter nucen čelit nepříteli, který je mnohem silnější než on sám. A když se vrací i jeho starý přítel Harry Osborn (Dane DeHaan), uvědomuje si Peter, že všechny jeho nepřátele něco spojuje: společnost OsCorp.

Recenze:
Režisér zjevně zvládl zdánlivý protiklad. Postavy jsou živé a autentické, zatímco atmosféra se nyní mnohem víc podobá komiksům. Jak ve schopnosti nechat nás žasnout, tak ve chlubení se šílenstvím vlastních tvůrců. Obojí se snímku vyplácí, ale nejsilnější je v něm přece jen práce s hrdiny i jejich protivníky. Garfield se jako Spider-Man vrhá vstříc většímu, či menšímu nebezpečí a přitom v sobě probouzí odvázaného mladíka trousícího vtipné poznámky.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací