Špinavý trik (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 1. 2014 ()

Synopse: Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda (Christian Bale), který je společně se svou obdobně vychytralou britskou partnerkou a milenkou Sydney Prosserovou (Amy Adams) přinucen ke spolupráci s agentem FBI Richiem DiMasem (Bradley Cooper), který se zcela vymkl kontrole. DiMaso je s sebou strhává do světa jerseyských politických machinátorů a mafiánů, který je nebezpečný i lákavý současně. Jeremy Renner představuje Carmena Polita, zaníceného, ale prchlivého politika, který se ocitl v pasti mezi podvodníky a FBI. Irvingova nevypočitatelná manželka Rosalyn (Jennifer Lawrence) by se přitom mohla stát onou příslovečnou poslední kapkou, která způsobí, že se mocné hráze intrik a podvodů definitivně protrhnou. Stejně jako předchozí filmy Davida O. Russella je i film Špinavý trik snímkem, který nelze jednoduše přiřadit k žádnému konkrétnímu žánru a který staví na syrových emocích a situacích, ve kterých se rozhoduje mezi životem a smrtí.

Recenze:
Všech pět jmenovaných herců se na plátně opravdu vyřádilo. Pouhý pohled na ně je neskutečně zábavný. Vizážisté a kostymérky odvedli naprosto skvostnou práci. Jen těžko byste v Baleovi hledali obávaného Temného rytíře, v Rennerovi jednoho z Avengers či v Lawrence bojovnici Katniss. Toto pozlátko ovšem jen podtrhuje jejich vynikající výkony. Jednotlivé postavy vás baví, fandíte jim a chcete je poznat blíže. Slova chvály si ale stoprocentně zaslouží i herci ve vedlejších a menších roličkách, například Michael Peña, Louis C.K., Elisabeth Röhm nebo Robert De Niro.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací