Angelika (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 2. 2013 ()

Synopse: Nové zpracování nesmrtelného příběhu lásky, který okouzlil milióny diváků po celém světě.

Markýza Angelika Sancé de Monteloup je nejen mladá a okouzlující, ale také neústupná a svéhlavá. Proti své vůli je provdána za bohatého muže, který je o mnoho let starší než ona. Hrabě Joffrey de Peyrac je zjizvený a má pověst mocného čaroděje a temného kacíře. Přes počáteční odpor Angelika poznává Peyracovu skutečnou tvář vzdělaného a něžného člověka a zamiluje se do něj.

Peyracovo nesmírné bohatství, přepych a svůdná krása jeho manželky Angeliky vyvolá žárlivost a závist v králi Francie, Ludvíkovi XIV. Na jeho rozkaz musí být Peyrac odstraněn.

Kolem šťastného páru se nemilosrdně stahují smyčky intrik a falešných obvinění od královského dvora a církve, které mají za cíl jediné: Peyracovu smrt …

Dobrodružný romantický film Angelika byl natočen podle slavného románu Anne Golon, kterého se prodalo více než 150 miliónů výtisků. Roli Angeliky získala mladá francouzská herečka Nora Arnezeder, kterou čeští diváci mohli vidět po boku Elijah Wooda ve filmu Maniak. Hraběte de Peyrac si zahrál Gérard Lanvin (Veřejný nepřítel č. 1: Epilog).

Recenze:
Téměř od začátku do konce se dočkáme vesměs rychlé série záběrů, kdy nemáme šanci se nejen zorientovat a pořádně rozkoukat, ale ani přilnout k jednotlivým postavám či je nenávidět. No, nenávidět je asi stihneme. V jednom záběru se potkáme poprvé s Angelikou, ve druhém se vdává, ve třetím se seznamuje s Joffreyem atd. Šup sem, šup tam a je konec. Honosná hudba v pozadí se marně snaží navodit určitou dramatičnost, ale výsledek vypadá nechtěně vtipně. Podobná rozpolcenost provází i erotické scény, při kterých spíše mrazí, než aby se rozpalovala vášeň.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací