Anthropoid (2016)

anthropoid_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 28. 9. 2016 ()

Synopse: Snímek Anthropoid vychází z výjimečného skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha. Heydrich byl po Hitlerovi a Himmlerovi třetím nejvýznamnějším mužem Třetí říše, hlavním strůjcem Konečného řešení a vůdcem nacistických okupačních sil v Československu. Vražedná a brutální vláda tohoto muže, přezdívaného "pražský řezník", přiměla spojenecké síly v Londýně k naplánování přísně tajné mise s kódovým označením Operace Anthropoid, která se měla navždy zapsat do historie.

Film sleduje osudy dvou vojáků českého zahraničního odboje, Jozefa Gabčíka (Cillian Murphy) a Jana Kubiše (Jamie Dornan), kteří provedou v prosinci 1941 výsadek do své okupované vlasti. Vybaveni jen omezeným množstvím informací a minimální výstrojí musejí v nacisty okupovaném a uzavřeném městě přijít na způsob, jak spáchat atentát na Heydricha, muže, kterého řada lidí vnímala jako Hitlerova přirozeného pokračovatele a nástupce.

Recenze:
V okupovaném Československu přistávají koncem roku 1941 parašutisté Jan Kubiš (Jamie Dornan) a Jozef Gabčík (Cillian Murphy). Exilová vláda v Londýně je poslala uskutečnit misi Anthropoid. Mají za úkol spáchat atentát na třetího nejvyššího důstojníka SS Reinharda Heydricha (Ondřej Malý). Ten v Praze plní funkci zastupujícího říšského protektora a kvůli bezhlavému vraždění civilistů si vysloužil přezdívku „pražský řezník“.

(photo&video: )

Video
Slavnostní premiéra:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací