Až vyjde měsíc (2012)

az_vyjde_mesic_2012_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 07. 2012 ()

Synopse: Pátrání po dvou uprchlých dětech může být zábavnější, než si myslíte...

Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie.

Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný prob-lém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny.

Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDor-mand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci…

Film Až vyjde měsíc byl na letošním filmovém festivalu v Cannes nominován na Zlatou palmu a u diváků se doč-kal velmi vřelého přijetí. Režisér Wes Anderson vypráví své příběhy osobitým stylem, díky němuž s ním velmi rády spolupracují ty největší hollywoodské hvězdy. Jeho talent nezůstává bez povšimnutí. Již dvakrát byl nominován na Oscara® – za filmy Taková zvláštní rodinka (2001) a Fantastický pan Lišák (2009).

Recenze:
Technická zručnost režisérova řemesla je plně podřízena dětinské hravosti. Celý grafický styl a občasné kousky s kamerou a střihem nejednou připomínají čistokrevný animovaný film. Hudba podtrhuje vše zásadní, na co se oba protagonisté soustředí – krásu krajiny, útěk do osamění i představivosti a chuť prožít něco vzrušujícího.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací