Babovřesky 2 (2014)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 2. 2014 ()

Synopse: Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. V příběhu nechybí láska, žárlivost, závist, intriky a zejména vtipné okamžiky, v nichž se někteří i najdou.

Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům, kteří přijeli navštívit svého dobrého kamaráda a spoluhráče na nedalekou chalupu, aby tu aspoň pár dní trénovali i odpočívali. Horáčkovou okamžitě napadne pozvat svou vnučku, šikovně ji narafičit sportovcům do cesty – třeba se jí nějaký všimne a holka udělá terno. Nevydrží a pochlubí se svým nápadem ostatním babkám.

Recenze:
Ano, ale jen o fous. Na rozdíl od prvního dílu jsou Babovřesky 2 lehce ucelenější a netříští je tři prapodivné a násilné konce. I tentokrát se budeme potýkat s dvěmi hlavními liniemi. Do Babovřesk přijíždí kontrolor z vyšších míst, který má za úkol prověřit údajnou finanční zpronevěru. Druhá slavná návštěva ve složení Voráček, Kovář, Pavelec, Smoleňák a Tlustý protočí panenky chamtivým babkám, které začnou do vsi nahánět své vnučky. Obě zápletky na sebe balí řadu gagů, které jsou mnohdy zabity přehráváním, nevhodnými poznámkami či nešťastně zvoleným střihem. Ono ale proč se snažit, když postavě stačí říct pr… (zadní část těla) či jiné sprosté slovo a úspěch je zaručen.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací