Birthday Girl (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 6. 2024 ()

Synopse: Nanna pozvala svou dceru Cille a její nejlepší kamarádku na plavbu zaoceánskou výletní lodí mířící do Karibiku na oslavu Cilliných 18. narozenin. Vysněná dovolená se však hned první večer změní v noční můru.

Napínavé drama o matce, která vytrvale hledá spravedlnost. Svobodná matka Nanna pozve svou dceru Cille na plavbu zaoceánskou výletní lodí směřující do Karibiku, aby na ní oslavili Cilliny osmnácté narozeniny. Obě mají od cesty velká očekávání a předem připravené plány na to, čím na palubě strávit čas a jak oslavit narozeniny. Hned první večer se však vysněná dovolená změní v noční můru, dojde ke znásilnění – nebo ne? Začíná matčin hon za vyšetřením případu, které komplikuje prostor mezinárodních vod, kde neplatí žádná pravidla. Psychologický thriller dánského režiséra Michaela Noera je uchvacující od začátku až do konce a neustálými dějovými zvraty boří naše představy o dalším ději. Nutí nás soucítit s Nannou, která musí vzít věci do vlastních rukou a bojovat za spravedlnost. V hlavní roli podává hvězdný výkon Trine Dyrholm.

Recenze:
Nanna (Trine Dyrholm) připravila své dceři Cille (Flora Ofelia Hofmann Lindahl) k osmnáctinám speciální dárek, plavbu po Karibiku. Brzy odtušíme, že jejich vztah není úplně ideální, ale který puberťák s rodičem takový má? Cille se chce raději bavit se svou kamarádkou, pít, tančit a možná se i seznámit s některým z pohledných spolupasažérů, Nannin plán na sblížení tedy zrovna moc nevychází. Bohužel se brzy stane tragická událost, která donutí hlavní hrdinku bít se za svou dceru tak, jak to umí jen jediný člověk na světě: máma.

(photo&video: )

Video


K tomuto filmu zatím není k dispozici žádné video.

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací