Trpká úroda (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 6. 2017 ()

Synopse: Trpká sklizeň je silným příběhem lásky, cti, vzpoury a přežití, inspirovaný jednou z nejvíce přehlížených tragédií 20. století. Vypráví osudy dvou mladých milenců, vtažených do pustošícího řádění Josefa Stalina a jeho genocidní politiky namířené proti Ukrajině ve třicátých letech minulého století. Zatímco Stalin upevňuje ambice komunistů v Kremlu, mladý umělec Jurij (Max Irons) se snaží přežít hladovění, věznění a mučení, aby svou dětskou lásku Natálku (Samantha Barks) zachránil před hladomorem, programem na vyhladovění obyvatelstva, který nakonec zabil miliony Ukrajinců. Na pozadí těchto tragických událostí uniká Jurij ze sovětské věznice a přidává se k protibolševickému hnutí odporu. Tam bojuje za znovushledání s Natálkou a zároveň za svobodnou Ukrajinu.

Recenze:
Jakmile se začaly šířit zvěsti o tom, že se George Mendeluk chystá natočit film inspirovaný skutečnými událostmi, vrátit se v čase a omýt zakrvácené rány ukrajinského národa, zlí jazykové zpozorněli. Kanadský film, britští herci a řízená genocida na východě Evropy – kombinace, která diváky rozškatulkovala do dvou skupin. Jedni Trpké úrodě dali šanci, druzí ji už před zhlédnutím odsoudili. Zmíněná skeptická skupina si však nyní může jít zchladit pocuchané nervy do ledových vod Bajkalu. Snímek se řítí do kin a bortí domněnky těch, kteří si jeden z největších zločinů proti lidskosti odmítají připustit dodnes.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací