Čas kanibalů (2014)

cas_kanibalu_2014_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 15. 10. 2014 ()

Synopse: Öllers a Niederländer jsou vysoce postavení konzultanti. Už léta jezdí po zemích třetího světa, aby naplnili finanční plán svého zaměstnavatele. Tristní realitu a chudobu vnímají jen jako zaprášenou kulisu zpoza oken luxusních hotelů. Netrápí je to: vše nasvědčuje tomu, že již brzy zdolají vrchol kariéry a stanou se partnery ve firmě. Vytouženého cíle však dosahuje jejich letitý rival Hellinger a konzultanti se místo povýšení musejí srovnat s mladou a dravou Biancou, která přichází do jejich týmu nabrat zkušenosti. Sehraná dvojice náhle začne ztrácet půdu pod nohama: proč jejich společnost prodali? Rozdává vedení nové karty, aniž by oni dva byli u toho? Komu ještě můžou věřit? Co se stalo s Hellingerem? Čas kanibalů je ledová a nekompromisní, přesto zábavná sonda, odhalující pád novodobé „límečkové“ elity z pyšných výšek až na samotné dno. Snímek obdržel mj. cenu na Filmfest Emden-Norderney 2014.

Recenze:
Film se odehrává v různých pokojích luxusních hotelů, odhaluje ignoraci a strach Öllerse a Niederländera z okolního světa, který není na rozdíl od klimatizovaného zázemí perfektní. Jediné, co dvojici zajímá, je očekávané povýšení na partnery ve firmě, kterého se ale dočká jejich kolega. Hlavních hrdinů se zmocňuje frustrace a zmatek, odhalující prázdnotu a povrchnost jejich životů.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací