Čertoviny (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 1. 2018 ()

Synopse: Po čertech hezká pohádka

Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří jsou vládcem pekel posláni za trest do světa, aby do měsíce přivedli každý jednu hříšnou duši. Jejich úkol se jim však od počátku nedaří, spíše, než aby lidi sváděli k hříchům, tak jim neúmyslně pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek a zdá se, že konečně budou mít úspěch. Vypočítavý sedlák totiž chce svoji dceru Haničku provdat za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana, a aby vše dobře dopadlo, je potřeba vzít na pomoc pekelné síly.

„Pokračuji v podobě českého pekla a i čerta, které známe z pohádek Jana Drdy, Josefa Lady a dalších našich spisovatelů,“ říká klasik české filmové pohádky Zdeněk Troška. „Český čert je spíš nešikovný trumbera, než zákeřný škodič; rád by se bratříčkoval s člověkem, a pokud mu něco provede, je to spíš úsměvná čertovina, než zlomyslnost. Takže opět uvidíme čertiska, nad jejichž snažením dostat hříšné duše do pekla se budeme usmívat.“

Jakub Prachař je Popelák, jeden z ústřední dvojice čertů. „Nemá to v životě jednoduchý, a tak si myslím, že se ho bát nemusíme. Je takovej zmatenej, protože se svým kolegou a klukama v pekle byli zvyklí na určité prostředí a najednou se dostanou do prostředí, který jim není úplně vlastní, a tam začínají problémy.“ A co Uhelák? „Bát se ho nemusíte, je to zlobidlo a třeštiprdlo,“ říká jeho herecký představitel Dominick Benedikt.

Recenze:
Český národ pohádky miluje. A to nejen o Vánocích. Režisér Zdeněk Troška opět vstoupil do pohádkových vod, a po sedmi letech nám přináší Čertoviny. Dva čerti, Popelák a Uhelák s tváří Jakuba Prachaře a Dominicka Benedikta jsou trochu nešikové. Luciper (Karel Dobrý) je za trest pošle do světa lidí, aby zde našli dvě hříšné duše a přivedli je do pekla. Jak již tušíte, čertíkům se na světě zalíbí a ani to škození jim moc nejde. Spíše naopak.

(photo&video: )

Video
Slavnostní premiéra:


Video z natáčení:


Rozhovor se Zdeňkem Troškou:


Rozhovor s Davidem Gránským:

Rozhovor Dominick Benedikt:


Teaser:


Z natáčení:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací