Chraň nás od zlého (2014)

chran_nas_od_zleho_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 3. 7. 2014 ()

Synopse: Newyorský policista Ralph Sarchie (Eric Bana), který se sám potýká s vlastními problémy, se ve snímku Chraň nás od zlého pouští do vyšetřování série znepokojivých a nevysvětlitelných zločinů. Spojí své síly s nekonvenčním knězem (Edgar Ramirez), odborníkem na vymítací rituály, aby společně bojovali s nočními děsy a případy démonického posednutí, které ohrožují jejich město. Film se inspiroval knihou, která popisuje Sarchieho skutečné mrazivé případy.

Recenze:
Chraň nás od zlého toho dokáže hodně nabídnout od svých prvních minut, kdy uvede pradávné tajemství, objevené skupinou Američanů v Iráku a film neztrácí nic z příslibů dramatu ani po přesunu do temného velkoměsta. Zdánlivě nesouvisející akty násilí se slévají v nadpřirozený problém, s nímž si není možno poradit klasickými prostředky. Pouze s obtížemi si však zvykáme na našeho průvodce dějem. Dobře vím, že Eric Bana umí dobře ztvárňovat depresi a vztek (konec konců, je to původní Hulk). Pokud jde o zbytek, postrádám u něj snahu o náznaky něčeho jiného, nějakých stop po člověku, kterým jeho policista mohl být kdysi dávno.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací