Chronic (2015)

chronic_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 8. 9. 2016 ()

Synopse: „Život vedle smrti.”

Pozorovatelské drama o muži, pro kterého je umírání denním chlebem.

Pro Davida (Tim Roth) není smrt ničím děsivým a tabuizovaným. Pracuje jako paliativní ošetřovatel těch, kteří na ni čekají – často jako na vysvobození z nesmírného utrpení. Klidný, uzavřený, ale velmi soucitný muž usnadňuje umírajícím poslední dny života s něhou a pozorností, která z pohledu nezaujatého pozorovatele vyvolává otázky. Co Davida tolik přitahuje na blízkosti smrti? Jaké trauma z minulosti ho sužuje? A není jeho vztah s klienty těsný až příliš?

Recenze:
V Cannes oceněný snímek Michela Franca rozhodně není k odreagování. Pojednává o smrti, ceně lidského života i smyslu sebeobětování. David, výborně ztvárněný Timem Rothem, se stará o svou ženu v paliativním stadiu AIDS. Když zemře, rozhodne se v práci pečovatele pokračovat. Díky své vlastní zkušenosti je schopen vnímat pocity a potřeby svých pacientů s mnohem větší empatií, než jeho kolegové. Pouto mezi Davidem a jeho svěřenci bývá leckdy silnější než s jejich rodinami, které nedovedou nést břímě nemocného příbuzného.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací