Cizí oběd (2013)

cizi_obed_2013_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 30. 1. 2013 ()

Synopse: Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků. Vědci z Harvardovy univerzity tento dokonalý doručovací systém analyzovali a dospěli k závěru, že na špatnou adresu doputuje jen jeden z milionu obědů. A právě tento ojedinělý zatoulaný oběd svede dohromady osudy dvou lidí – půvabné Ily (Nimrat Kaur), která žije osaměle v domácnosti a marně bojuje o manželovu pozornost, a úředníka Saajana (Irrfan Khan – Pí a jeho život, Milionář z chatrče), kterému důchod nepříjemně klepe na dveře. O tom, že jedna malá chyba vám může změnit celý život, vypráví Cizí oběd s přívětivým humorem. Netradiční romance se díky svému pozitivnímu vyznění stala miláčkem diváků karlovarského festivalu 2013.

Recenze:
Ila i Saajan se dostali do období, kdy se cítí víceméně „pohřbeni“, v zajetí defétistického směřování ke konci životních nadějí. Hospodyňka se smiřuje s tím, že choť nemá už zájem o ni ani jejich dceru. Při vaření si vyměňuje vtipné a osvěžující poznámky s tetou v sousedství, ale ona zábavná společnice se musí starat o muže v kómatu a Ilin vlastní otec umírá. Saajan je deprimovaným vdovcem, který míří do penze a nahradit ho má nadupaný mladík Shaikh (Nawazuddin Siddiqui).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací