Barva z vesmíru (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 1. 2020 ()

Synopse: Nicolas Cage dlouhodobě platí za provařenou hollywoodskou star, poslední dobou se ale stále víc pouští do ambiciózních indie projektů a adaptace povídky H.P. Lovecrafta je jedním z nich. Psychedelická a místy brutální vize kultovního režiséra Richarda Stanleyho v moderním pojetí vypráví příběh rodiny, které na zahradu za domem dopadne meteorit. Zvláštní těleso z vesmíru způsobí, že obyvatelé farmy přichází o racionální vnímání a postupně i o rozum. Atmosférická neonová jízda s hororovým nádechem je formálně lahůdkovou podívanou pro příznivce filmových experimentů a zvládá se dotýkat i palčivých a aktuálních společenských témat.

Recenze:
Nicolas Cage má zřejmě po krk hollywoodských akčních dramat a rozhodl se dát šanci alternativní kinematografii. Psychedelická adaptace povídky krále hororu dvacátého století, H. P. Lovecrafta, je tak všechno jen ne všední. Ambiciózní, fosforeskující, snad až transcendentní podívaná však diváka spíše ochromí svou překombinovaností. Co začíná jako humorné, zároveň mrazivě mysteriózní sci-fi, končí jako béčková parodie.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací