Čtvrtý druh (2009)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 01. 2010 ()

Synopse: V roce 1972 byla stanovena stupnice vyšetřování případů s podezřením účasti mimozemské inteligence. Zpozorování UFO bývá označeno jako první druh setkání, shromáždění důkazů znamená druhý stupeň, kontakt s mimozemšťany je druhem třetím. Poslední, čtvrtý druh setkání, označuje únos. Dokumentace třetího a čtvrtého druhu setkání neexistovala. Donedávna.

Provokativní thriller Čtvrtý druh je natočen podle skutečných událostí v odlehlém městě Aljašky, kde od šedesátých let dochází k záhadnému mizení lidí. Tento jev nebyl nikdy uspokojivě vysvětlen. Díky natáčení psychologických sezení s traumatizovanými pacienty objevila a shromáždila doktorka Abigail Tylerová (Milla Jovovich) extremně znepokojující důkazy o setkání čtvrtého druhu, které vedly k obnovení vyšetřování záhadných zmizení. Dosud nezveřejněné archivní nahrávky z psychologických sezení doktorky Tylerové jsou zveřejněny i ve filmu. Jejich použití dělá z filmu Čtvrtý druh ještě mrazivější podívanou.

Recenze:
Bylo by fér, zmínit i nějaké kladné stánky. Velice dobrý tah vidím v poměru otázek a odpovědí. Ne všechny otázky byly zodpovězeny, ne vše bylo viděno, tudíž jsou vrátka k vaší představivosti otevřena dokořán i po skončení filmu. Navíc se dočkáte i několika scén s velice dobrou atmosférou. Čtvrtý druh mohl být velice zajímavý film, kdyby se nezasekl někde na půli cesty. Teď už záleží jen na vás, jak bude znít odpověď na: Věřím nebo nevěřím?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací